Petarda Totenhema protiv Njukasla: Sparsi makar 24 sata u zoni Lige šampiona

"Svrake" vodile u Londonu, onda se pitao samo domaćin

5135 pregleda0 komentar(a)

Totenhem je klub s ambicijom od kada je na klupu stigao Antonio Konte.

Plasman u Ligu šampiona možda nije realnost, ali Sparsi imaju pravo da vjeruju, jer nakon ubjedljive pobjede nad Njukaslom (5:1) drže poziciju broj četiri na tabeli Premijer lige.

Istina, sa dvije utakmice više od Arsenala - dva tima iz sjevernog Londona imaju po 54 boda, na strani Totenhema je gol-razlika.

"Tobdžije" sjutra gostuju Kristal Palasu...

"Svrake" su prve povele - golom Fabijana Šera iz slobodnog udarca, ali to nije poremetilo Totenhem.

Do poluvremena je poravnao Ben Dejvis, a početkom nastavka je pogodio još jedan defanzivac - Mat Doerti.

Njukasl se više nije ništa pitao, igrao je samo domaćin.

Potom se upisao i Son, a nakon njega je veliku partiju odbrambene linije Totenhema zaokružio Emerson Rojal.

Ni tu nije bio kraj, jer je desetak minuta prije kraja mrežu Martina Dubravke zatresao i Stiven Bergvajn.

Od kada je Konte u novembru preuzeo Totenhem, osvojio je 39 bodova - samo su Mančester siti i Liverpul sakupili više (po 50).