Heleni slavili 9:7, pa su "barakude" van postolja na SP prvi put od 2005.

7670 pregleda3 komentar(a)
03.07.2022. 18:08h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Vaterpolisti Grčke su osvojili medalju na drugom velikom takmičenju zaredom.

Poslije srebra na Olimpijskim igrama u Tokiju, sada im je pripala bronza na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj.

Heleni su u duelu za treće mjesto nadigrali Hrvatsku (9:7) i stigli do trećeg odličja na svjetskim šampionatima. Sva tri puta su bili bronzani...

Grčka je dominirala u prvom poluvremenu, vodila 4:0 i 5:1, ali su "barakude" u nastavku bile veoma blizu.

Imale su i napad s igračem više kod rezultata 8:6 sredinom posljednje četvrtine, ali ga nije iskoristio Konstantin Harkov.

Grke je predvodio Konstantinos Kakari sa tri pogotka, Luka Bukić je bio dvostruki strijelac kod Hrvata.

Hrvatska je ostala bez medalje na SP prvi put od 2005. godine kada je bila četvrta u Montrealu.

Od tada je dva puta bila prvak, četiri vicešampion, uz tri treća mjesta.

A Srbija je osvojila peto mjesto, baš kao prije tri godine u Gvangdžuu.

"Delfini" su u posljednjoj utakmici na SP bili bolji od Sjedinjenih Američkih Država - 13:10. Predvodio ih je Strahinja Rašović sa četiri gola.

Finale je od 20 sati - sastaju se Španija i Italija.