Crna Gora poražena od nadmoćne Holandije, slijedi duel sa velikom Italijom

Crna Gora će u srijedu od 17 časova igrati protiv selekcije Italije

3444 pregleda0 komentar(a)
Đorđe Jovović na meču sa Holandijom, Foto: CEV

Na startu U22 Evropskog prvenstva za odbojkaše, selekcija Crne Gore poražena je od Holandije rezultatom 3:0 (25:19, 25:13, 25:15) u prvom kolu grupe B.

Mladi odbojkaši Crne Gore poveli na startu 2:0, ali je to bilo sve protiv nadmoćnih Holanđana u prvom setu.

I na startu drugog izabranici selektora Balše Radulovića parirali su rivalu, ali se Holandija brzo rezultatski odvojila i ubjedljivo slavila.

Holandiji je pripao i treći set, koji su riješili bez mnogo napora za pobjedu 3:0.

U dresu Crne Gore Vukašin Cimbaljević je osvojio osam poena, a poen manje imao je Đorđe Jovović. Na drugoj strani Jasper Vijkstra osvojio je 10 poena.

Crna Gora će u srijedu od 17 časova igrati protiv selekcije Italije.

Crna Gora – Holandija 0:3 (19:25, 13:25, 15:25)

Tarnov – Dvorana “Jaskolka”. Gledalaca: 100. Sudije: Filip Enkerli (Švajcarska), Ehsan Režejan (Francuska).

Crna Gora: Kosović (libero), Krivokapić (libero), Milenković 1, Peruničić 5, Miljanić 2, Rovčanin, L. Cimbaljević, Perunović, Femić 1, Ćinćur 1, Jovović 7, Đurović, V. Cimbaljević 8.

Holandija: Van Mujden 7, Bak 9, Martherus (libero), Meijs 1, Brilhuis 8, Manak 1, Vijkstra 10, Hoge Bavel, Van Dajk, Lipke (libero), Hofhuis 2, De Jong 1, Bekhut 8, Bur.