Nikola Vučević kao na treningu u trijumfu nad Dalasom

Čikago je slavio protiv Dalasa sa 144:115, crnogorski centar promašio svega tri šuta do 20 poena

5648 pregleda3 komentar(a)
Vučević se poigravao sa Dalasom, Foto: REUTERS

U odsustvu prve zvijezde, Luke Dončića, koji je pauzirao zbog istegnuća kvadricepsa Čikago je deklasirao Dalas sa 144:115.

Crnogorski centar Nikola Vučević imao je sjajnu rolu u trijumfu "Bulsa", pošto je za svega 26 minuta na parketu ubacio 20 poena uz svega tri promašaja iz igre, trojke 3-2. Vučević je pogodio oba slobodan bacanja, imao je osam skokova, dva u napadu, četiri asistencije po jednu ukradenu loptu i blok protivniku, a da nije imao nijednu izgubljenu loptu.

Poput procenata Vučevića igrala je sva ekipa Čikaga, koji je imao 68,6 odsto ubačenih šuteva, s tim da su trojke pogađali sa sjajnih 55,9 odsto. Čak 19 trojki pogodio je Čikago.

Već na poluvremenu je domaća ekipa imala 29 poena prednosti, a Čikago je došao do skora od 11 pobjeda i 14 poraza i u borbi je za 10. poziciju koja vodi u doigravanje.

Efikasniji do Vučevića u Čikagu bio je samo Demar Derozan sa 28 poena uz devet skokova.