Poluvrijeme bez energije, pa rutinska pobjeda Budućnosti: "Plavi" opravdali ulogu protiv Poljaka

Podgorički tim bolji od Šljonska - 82:71

18893 pregleda12 komentar(a)

Budućnost Voli je prvih 20 minuta protiv Šljonska bila bez energije na oba kraja terena, pokazala je da partija iz derbija sa Crvenom zvezdom nije bila slučajna, ali je izašla iz krize i na kraju bez većih problema savladala poljskog šampiona u 11. kolu Evrokupa.

U "Morači" je bilo 82:71, otpor žilavog protivnika je slomljen u finišu treće i početkom posljednje četvrtine kada su "plavi" prvo preokrenuli, a onda lako došli do dvocifrene prednosti koju do kraja nisu ispuštali.

Budućnost je u prvom poluvremenu bila bez napadačkog ritma i agresivnosti u odbrani, pa je Šljonsk u finišu drugog perioda imao šest poena viška (33:27).

Od početka drugog poluvremena je, ipak, bilo jasno da je tim Vladimira Jovanovića nakon odmora podigao nivo igre, u napadu se razigrao Igor Drobnjak, dočekao i podršku Trea Bel-Hejnsa, onda i Alfe Kabe, pa je podgorički sastav okrenuo rezultat.

Serija 9:0 je donijela 58:51, potom je bilo i plus 14 (70:56), pa je crnogorski prvak rutinski priveo utakmicu kraju protiv ekipe koju je u oktobru u Vroclavu savladao 98:58...

Džej Džej O'Brajen je sa 14 poena bio najefikasniji, Bel-Hejns je upisao 13 (imao je i osam skokova, šest asistencija i pet izgubljenih lopti), po 11 su postigli Kaba (uz 13 skokova) i Drobnjak.

Nakon 11 kola Budućnost ima sedam pobjeda i četiri poraza.

BUDUĆNOST VOLI - ŠLJONSK 82:71 (17:17, 12:16, 25:18, 28:20)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 1.274. Sudije: Sefi Šemeš (Izrael), Gvido Đovaneti (Italija), Vasilis Picilkas (Grčka).

Budućnost Voli: REJNOLDS 9, BEL-HEJNS 13 (3-2), Šehović, Atić, KABA 11 (2-1), Lazić 5 (2-1), O'BRAJEN 14, Ilić, Drobnjak 11 (1-1), POPOVIĆ 12 (2-1), Grin 7 (7-5), Kamenjaš.

Šljonsk: KOLENDA 23 (5-5), MORGAN 5, MARTIN 5 (6-5), Golebjovski 11 (6-3), DŽEVA 11 (1-0), Visnjevski 5, Tomčak 4, BIBS 5, Korman 2, Mindovič.