"Plave" položile ispit: Budućnost bez problema savladala Lokomotivu

Podgoričanke stigle do petog trijumfa u Ligi šampiona

9638 pregleda0 komentar(a)

Uloga favorita nije sputala rukometašice Budućnost Bemaxa u 12. kolu Lige šampiona.

Naprotiv, kako je igrao tim Bojane Popović protiv zagrebačke Lokomotive u "Bemax areni", reklo bi se da mu je ta vrsta pritiska i prijala - Podgoričanke su bile ubjedljive, slavile su rutinski 25:18 (16:8).

Sve je u ovom meču bilo u znaku Budućnosti, koja je rano povela 5:1, potom čuvala sigurnu prednost od pet golova razlike, prije nego je na odmor otišla sa plus osam - 16:8.

U nastavku je viđena ista priča, šansu je među stativama dobila i iskoristila 18-godišnja golmanka Andrea Škerović (odbranila je sedmerac u 40. minutu, imala još pet odbrana), a u napadu se istakla Ivana Godeč sa šest golova.

Jelena Vukčević je postigla pet, Milena Raičević je mrežu rivala tresla četiri puta...

Do kraja grupne faze su ostala još dva kola.

"Plave" 4. februara gostuju Esbjergu, a posljednji meč u grupi igraju sedam dana kasnije kada u Podgoricu stiže Kastamonu iz Turske.

BUDUĆNOST BEMAX - LOKOMOTIVA 25:18 (16:8)

Podgorica - Dvorana "Bemax arena". Gledalaca: 300. Sudije: Backović, Palacković (Slovenija). Sedmerci: Budućnost 7 (4), Lokomotiva 6 (3). Isključenja: Budućnost 12, Lokomotiva 10 minuta.

Budućnost: Atingre (14 odbrana i sedmerac), Škerović (pet odbrana i sedmerac), Godeč 6, J. Vukčević 5 (3), Raičević 4 (1), Pletikosić 3, Bulatović 2, N. Vukčević 2, Popović 1, Kardoza de Kastro 1, Kadović 1, Ćorović, Marsenić, Agović, Tomova, Kepić.

Lokomotiva: Ivančok (devet odbana i dva sedmerca), Novosel, Birtić 4, Burić 3, Malec 3, Japundža 2, Škarić 2, Posavec 1, Curić 1, Petika 1, Sedloska 1, Dramac, Kaluđerović, Bilandžić, Zrilić, Jarak.