Goropadni Napoli hita ka Skudetu (VIDEO)

Lider Serije A protutnjao Sasuolom (2:0) i sada ima čak 18 bodova više od drugoplasiranog Intera

3451 pregleda0 komentar(a)

Ništa ne može da zaustavi Napoli u brišućem pohodu ka Skudetu, trećem u istoriji kluba, prvom od 1990. godine i ere Dijega Maradone.

Napolitanci su protutnjali Sasuolom (2:0) ostvarili 20. pobjedu u 23 kola, što je nevjerovatan skor (imaju samo jedan poraz), pa sada uz utakmicu više imaju 18 bodova više od drugoplasiranog Intera, 21 od Atalante, Roma i Lacija.

Da li više iko vjeruje da je moguć preokret na vrhu?

A Napolijev Maradona modernog doba je Hviča Kvarachelija - Gruzijac igra nestvarnu sezonu, večeras je postigao 10. gol u prvenstvu tako što se u 12. minutu prošetao kroz odbranu domaćih i doveo svoj tim u vođstvo.

Napolijev Kareka modernih dana zove se Viktor Osimen - Nigerijac je u 33. minutu iz nevjerovatnog ugla podogdio za 0:2 i 18. pogotkom ove sezone učvrstio se na vrhu liste strijelaca.

Rutinska pobjeda Napolija na ne baš lakom gostovanju, kao dokaz moći i rutine.

Tim Lućana Spaletija sada može da se okrene Ligi šampiona, u utorak igra prvi meč osmine finala protiv Ajntrahta u Franfurtu.

Može li i u elitnom evropskom takmičenju da udari pečat?