Duo Dončić-Irving uništio Filadelfiju, Golden Stejt lako izašao na kraj sa Klipersima

"Ol-star" tandem Maveriksa kombinovano ubacio 82 poena, "Ratnici" u San Francisku pobijedili Kliperse

4466 pregleda0 komentar(a)

Dalas je savladao Filadelfiju rezultatom 133:126, najviše zahvaljujući Luki Dončiću i Kajriju Irvingu. Slovenac je upisao 42 koša i 12 asistencija, dok je Irving postigao 40, šutirajući fantastičnih 68 odsto iz igre (15/22).

Nakon što su prethodnih pet zajedničkih utakmica izvojevali svega jednu pobjedu, sada su "kliknuli" i pomogli svojoj ekipi da dođe do 33. trijumfa u sezoni.

Njih dvojica su postali prvi par saigrača u istoriji Maveriksa koji su imali po 40 ili više poena na istom meču.

"Luka i ja smo bili spremni za "žurku". Ovo je bila jedna od onih specijalnih utakmica. Samo sam zahvalan da se naš rad pretočio u pobjedu, jer je meč mogao da ode u oba smjera" rekao je nakon utakmice Irving.

Dalas je ključnu prednost napravio u trećoj dionici, koju su dobili 15 razlike (39:24).

U poraženoj ekipi Džoel Embid je ubacio 35, Tajris Maksi 29, a Džejms Harden je dodao 27, uz 13 uspješnih dodavanja.

Golden Stejt je kod kuće slavio protiv LA Klipersa (115:91). U duelu pete i šeste ekipe na Zapadu, gosti iz Los Anđelesa su na poluvremenu imali vođstvo (56:45), a zatim su domaćini odigrali fenomenalnu treću četvrtinu (42:16), preokrenuli rezultat i u laganom tempu priveli meč kraju.

Džordan Pul je bio najefikasniji u pobjedničkom taboru sa 34 poena, a Klej Tompson i Džonatan Kuminga su dodali po 19.

Kavaj Lenard je postigao 21 za Kliperse, Erik Gordon 16, Mejson Plamli 12 (20 skokova). Ekipi iz "grada anđela" je ovo četvrti poraz u nizu.

U ostalim utakmicama, San Antonio je nadjačao Indijanu (110:99), dok je Vašington bio bolji od Toronta (119:108).