Laciju i Marušiću uspjelo je "nemoguće", pobijedili su Napoli na "Maradoni" (VIDEO)

Napoli - Lacio 0:1. Tek drugi poraz lidera ove sezone, prvi na svom stadionu. Prvo mjesto nije ugroženo, jer je prednost velikih 17 bodova. Lacio je sada drugi. Marušić igrao 90 minuta

6547 pregleda3 komentar(a)

Pobijediti Napoli, najteži je izazov u Italiji ove sezone.

Upjeli su to fudbaleri Lacija, sa crnogorskim reprezentativcem Adamom Marušićem. Uradili su i do ovog kola nemoguće - prvi su koji su slavili na stadionu "Dijego Armando Maradona" (1:0).

Pobjedonosni gol za Lacio postigao je Matijas Vesino, briljantnim šutem iz daljine u 67. minutu.

Ovo je tek drugi poraz Napolija ove sezone (prethodni mu je, takođe 1:0, nanio Inter na "Đuzepe Meaci"), uz dva remija i nevjerovatne 21 pobjede u 25 kola.

Prvo mjesto Napolitanaca zato nije ugroženo - najbliži pratilac sada je upravo Lacio, sa 17 bodova minusa, te jednim više od Intera i Milana, koji imaju po meč manje.

Marušić je igrao svih 90 minuta za tim Mauricija Sarija, na poziciji desnog beka.

Mogao je Napoli i do izjednačenja, Osimen je pogodio prečku, a golman Lacija Promedel imao je i čudesnu odbranu nakon odbitka. Lacio je na drugom mestu na tabeli sa 48 bodova, dok je Napoli sa 17 bodova više na prvoj poziciji. U narednom kolu Lacio će gostovati Bolonji, dok će Napoli dočekati Atalantu.