Haland sa pet, a Siti sa sedam zvjezdica, i Inter ide u četvrtfinale

Mančester siti pobijedio Lajpcig sa nestvarnih 7:0, uz pet golova fantastičnog Norvežanina. Porto - Inter 0:0 - "nerazuri" sačuvali 1:0 iz Italije

24147 pregleda10 komentar(a)
14.03.2023. 23:04h
22:56h

U velikom stilu, grandioznom pobjedom od 7:0 protiv Red Bul Lajpciga, a 8:1 u ukupnom skoru, Mančester siti se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.

Bilo je to veče Erlinga Halanda, koji je postao tek drugi igrač koji je u jednom meču Lige šampiona dao pet golova, nakon podviga Lea Mesija prije 11 godina.

Mrežu Njemaca tresli su i Gindogan i de Brujne.

U četvrtfinale ide i Inter, koji je sve do nadoknade kontrolisao meč u Portu - ostalo je 0:0, iako je domaćin imao tri zicera u istom napadu u zaustavnom vremenu.

Presudio je gol Romelua Lukakua u prvoj utakmici.

Italija je vrlo blizu da u četvrtfinalu ima tri predstavnika, jer je nakon Milana i Intera na najboljem putu da sjutra to uradi i Napoli, koji kod kuće brani prednost od 2:0 protiv Frankfurta iz Njemačke.

Blizu plasmana dalje je i Real Madrid, koji na domaćem terenu "brani" 5:2 iz Liverpula, a dalje su već prošli Bajern, Benfika, Milan, Čelsi, Milan i Inter.

Žrijeb parova četvrtfinala je u petak.

Izmjena: 23:04h
22:51h

Drama u Portu - domaćin je imao stativu, pa prečku, a ukupno tri velike šanse u nadoknadi. Inter je izdržao, ostaje 0:0.

22:49h

Katastrofa Red Bul Lajpciga - Mančester siti vodi 7:0. Pogodio je De Brujne, i to kako - "rafalom" iz daljine.

22:31h

Haland izlazi, uz ovacije - Gvardiola ga je "spriječio" da postane prvi igrač u istoriji Lige šampiona koji je dao šest golova na jednom meču.

Pet je dao i Leo Mesi, 7. marta 2012. protiv Bajer Leverkuzena.

Umjesto Halanda ušao je Hulijan Alvares, zvani Pauk.

22:26h

Tek je mart, a Haland je već postao nabolji strijelac Mančester sitija u jednoj sezoni - postigao je 39 golova i prestigao Tomija Džonsona, koji je u sezoni 1928/29 dao 38.

22:14h

Još jedan gol Halanda - peti na meču, a Sitijev šesti protiv Lajpciga (6:0).

22:13h

"Poker" Erlinga Halanda - korner, gužva u šesnaestercu i četvrti gol Norvežanina Lajpcigu za 5:0. Mančester siti je u četvrtfinalu Lige šampiona.

22:11h

Gindogan na asistenciju Griliša - Siti vodi 4:0 protiv Lajpciga u 49. minutu.

21:54h

Poluvremena - Siti protiv Lajpciga vodi 3:0, što je 4:1 u ukupnom skoru, dok Inter u Portu i dalje čuva 1:0 iz prvog meča (0:0).

21:48h

I treći gol Erlinga Halanda - Mančester siti vodi protiv Lajpciga 3:0 i, sve su prilike, završava posao oko prolaska u četvrtfinale.

Diaš je nakon kornera pogodio stativu, lopta se kotrljala po gol-liniji, jedan igrač Porta je pokušao da izbaci loptu, ali ga je Norvežanin "blokirao": het-trik za poluvrijeme.

21:37h

Haland piše istoriju - trebalo mu je najmanje utakmica da stigne do brojke od 30 golova u Ligi šampiona. Takođe, najmlađi je igrač kome je to uspjelo, pretekavši Lea Mesija.

21:24h

Drugi gol za Mančester siti, drugi gol za Halanda - Mančester siti vodi 2:0 protiv Lajpciga.

Prošlo je samo 19 sekundi otkada su fudbaleri njemačkog tima krenuli sa centra.

De Brujne je odapeo u prečku sa 20 metara, Haland je glavom prikucao loptu u mrežu.

21:22h

Vodi Mančester siti, u 22.minutu - Haland je pogodio sa bijele tačke.

21:21h

Pršti i u Portu, šansu za Inter imao je Edin Džeko. I dalje je 0:0.

21:20h

Penal za Mančester siti nakon intervencije iz VAR sobe. Sudija Slavko Vinčić je vidio igranje rukom Henrihsa.

21:10h

Pobjegao je Haland, odbranio je golman Lajpciga Blazvih - druga velika šansa za Mančester siti, u 11. minutu.

21:02h

Siti prijeti - šansa za Gindogana, već u 3. minutu. Njemac je poslao loptu visoko preko gola