Sutjeska zaustavljena u Petrovcu, Budućnost zadovoljnija ide na pauzu

Jezero - Budućnost 1:2, Petrovac - Sutjeska 1:1 u mečevima 26. kola Meridianbet 1. CFL. Nikšićani samo virtuelno prvi, zbog gol-razlike, dok Podgoričani imaju meč manje, kao i bolji međusobni skor koji se računa na kraju prvenstva ako timovi budu izjednačeni

43003 pregleda36 komentar(a)
Sa meča Jezero - Budućnost u Beranama, Foto: FSCG
18.03.2023. 21:20h

Budućnost ide zadovoljnija od Sutjeske na 14-dnevnu pauzu, koja će uslijediti zbog obaveza reprezentacije - može da glasi "hajlajt" 26. kola Meridianbet 1. Crnogorske fudbalske lige.

Nikšićani su, naime, remizirali u Petrovcu (1:1) i sačuvali su prvo mjesto samo zbog bolje gol-razlike.

Podgoričani, koji su pobijedili Jezero u Beranama (2:1) imaju meč manje, a ide im naruku pravilo da se na kraju prvenstva, ako timovi budu izjednačeni, prvo gleda međusobni skor.

Petar Grbić (lijevo) pogodio je za Budućnostfoto: FSCG

Budućnost je tu bolja od Sutjeske, iako su odigrana tri derbija (dvije pobjede i remi).

Prvo mjesto Nikšićana je, dakle, samo "virtuelno".

Petar Grbić je donio prednost Budućnosti protiv Jezera u Beranama u 12. minutu, u 47. je poravnao Balša Tošković, ali je već u 52. konačan rezultat postavio Argentinac Arijel Lusero.

Sutjeska je vodila u Petrovcu, golom defanzivca Amira Bilalija nakon prekida u nadoknadi prvog poluvremena, ali je čim je počeo nastavak domaćin izjednačio - Nikola Stijepović je pogodio sopstvenu mrežu.

Sa meča u Petrovcufoto: FSCG

Bitan trijumf u borbi za opstanak je ostvario Rudar, koji je trijumfovao na gostovanju Arsenalu u Radanovićima.

Presudio je jedan pogodak, postigao ga je Velizar Janketić u 13. minutu.

Velizar Janketić (Rudar) u duelu sa Aleksom Ćetkovićem (Arsenal)foto: FSCG

Pobnednika nije bilo u duelu Jedinstvo-France i Dečića su u Bijelom Polju - 0:0.

Nije ni bilo uzbuđenja - početak je protekao u terenskoj inicijativi Dečića, a najbolju šansu u prvom dijelu nije iskoristio Cmiljanić.

Sa meča Jedinstvo Franca - Dečićfoto: FSCG

I nastavak je protekao prilično mirno, a Jedinstvo je najbolju šansu imalo sredinom drugog dijela kada se u petercu Šćepanović nije najbolje snašao. Na drugoj strani je ponovo priliku imao Cmiljanić, a u finišu i Đeljaj.

U Baru, Mornar i Iskra takođe su igrali 0:0, a Danilovgrađani su ostali sami na začelju tabele.