Milanu izmiče Liga šampiona, Udineze nadigrao „rosonere” i pokvario Ibrin rekord

Zlatan Ibrahimović sa 41 godinom i 166 dana postao najstariji strijelac u istoriji Serije A u porazu u Udinama (3:1)

3583 pregleda1 komentar(a)
Beto slavi gol za 2:1, Foto: Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Milan je ušao u četvrtfinale Lige šampiona prvi put poslije 11 godina, ali je pitanje da li će i naredne sezone biti dio elite.

„Rosoneri” su večeras poraženi u gostima od Udinezea 3:1, pa bi sjutra četvrto mjesto, eventualnom pobjedom u rimskom derbiju, mogla da im preduzme Roma.

Domaći su poveli golom Roberta Pereire u 9. minutu, da bi u 3. minutu sudijske nadoknade 1. poluvremena, iz ponovljenog penala (pitanje je da li je uopšte i bio), izjednačio Zlatan Ibrahimović.

Time je legendarni napadač postao najstariji strijelac u istoriji Serije A sa 41 godinom i 166 dana.

Pravda je, ipak, brzo zadovoljena, jer je Beto dva minuta kasnije donio prednost „zebrama” pred odlazak na odmor.

Udineze je završilo posao u 70. minutu, kada se Kingsli Eizubue ušetao u gol nakon sjajne akcije cijelog tima.