Živanović srušio Cedevita Olimpiju i „zakucao” Budućnost Voli na 3. mjesto

Barani 12 minuta prije kraja gubili 68:55, ali su do kraja primili svega sedam poena i slavili 78:75. Heroj bio 22-godišnji Balša Živanović, koji je dao ključnu trojku 18 sekundi prije kraja

24526 pregleda8 komentar(a)
Marko Pecarski je upisao devet poena i 12 skokova (pet u napadu), Foto: KK Mornar/Media Pro

Iako im meč rezultatski nije značio ništa, košarkaši Mornara su dali sve što su imali da upišu osmu pobjedu u sezoni.

I uspjeli su - tim Mihaila Pavićevića je savladao Cedevita Olimpiju 78:75, iako je 12 minuta prije kraja djelovalo da je u izgubljenoj poziciji, jer je gubio 68:55.

Barani su, ipak, smogli snage da se vrate u meč i u 36. minutu stigli do preokreta poenima Milija Mikovića (73:72).

Tada su promašili pet šuteva iz igre i četiri vezana bacanja, prije nego što je Gregor Glas sa penala smanjio na 74:75.

Ljubljančani tada nisu iskoristili dva posjeda u istom napadu, a domaći su poslije promašaja Balše Živanovića obezbijedili novi napad.

I upravo je mladi Baranin preuzeo odgovornost i ubacio trojku za 77:75 na 18 sekundi do kraja.

Džoš Adams je promašio šut za produžetak, a momak koji je prije pet dana proslavio 22. rođendan uhvatio loptu i iskoristio jedno bacanje za 78:75 na 3,7 sekundi do kraja.

Matic Rebec je pokušao da iz nemoguće situacije donese produžetak, bio blizu, ali ne dovoljno...

Živanović je meč završio sa 19 poena i bio heroj, baš kao i u pobjedi nad Borcem, kojom je Mornar praktično riješio dileme oko opstanka.

Dvocifren učinak je imao i Glas (11), a Marko Pecarski i Antonio Vranković su ubacili po devet, uz 12, odnosno 11 skokova.

Mornar je ovom pobjedom napravio uslugu Budućnost Voliju, koja će definitivno ligaški dio završiti na 3. mjestu, jer ima dva poraza manje od Cedevita Olimpije, a bolji međusobni skor.

Podgoričani do kraja dočekuju dvije ekipe kojima gori - Borcu za opstanak, Partizanu za 1. mjesto.