Denver slavio u Mineapolisu za 3:0, Atlanta "iščupala" pobjedu u Džordžiji, Njujork poveo 2:1 protiv Klivlenda

Nagetsi stigli na korak od plasmana u drugu rundu, Seltiksi nisu uspjeli da dođu do brejka u Atlanti, Niksi maestralnom odbranom zaustavili Kavalirse

11296 pregleda1 komentar(a)
Pokazao klasu: Jokić u duelu sa Goberom, Foto: Reuters

MINESOTA - DENVER 111:120

Sedmim karijernim tripl-dablom u plej-ofu, Nikola Jokić je predvodio Denver do nove pobjede i vođstva 3:0 u seriji.

Nagetsi su od podbacivanja imali kontrolu nad utakmicom, skoro 38 minuta od mogućih 48 bili u prednosti, a njihove zvijezde su im trasirale put do trijumfa.

Majkl Porter Džunior je imao 25 poena i devet skokova, Jokić imao 20 koševa (9/13 iz igre), 11 uhvaćenih lopti i 12 asistencija, dok je Džamal Mari upisao 18, čemu je dodao šest skokova i devet uspješnih dodavanja.

Timbervulvsi su odigrali dobar meč, ali su ih propusti u odbrani, kao i neke ishitrene odluke u napadu koštale važne pobjede.

Entoni Edvards je opet bio najbolji među "vukovima" sa 36 poena, Karl Entoni Tauns je napokon odigrao u skladu sa svojim mogućnostima, ubacivši 27 koševa, a Rudi Gober je zabilježio dabl-dabl (18-10).

ATLANTA - BOSTON 130:122

Do prvog trijumfa u doigravanju, pomalo neočekivanog, došla je Atlanta.

Hoksi su na domaćem terenu porazili Boston, a veliki razlog zašto je Seltiksi sada nemaju vođstvo od 3:0, jeste Trej Jang, koji je napokon odigrao kvalitetan meč.

Plejmejker ekipe iz Džordžije je postigao 32 poena (12/22 iz polja), uz šest skokova i devet asistencija.

Jang je na dva minuta i 22 sekunde do kraja pogodio trojku za plus pet (121:116), međutim, gosti iz Masačusetsa nisu odustajali.

Markus Smart je smanjio na 124:121, a Džejlen Braun je imao priliku da izjednači, ali je bio neprecizan za tri.

Na 45 sekundi do isteka regularnog toka, Jang je flouterom vratio pet poena prednosti (126:121) i riješio pitanje pobjednika.

Dežonte Mari je sa 25 koševa bio drugi najefikasniji u redovima domaćina, a Bogdan Bogdanović i Sadik Bej su dodali po 15.

Kod "kelta", Džejson Tejtum je ubacio 29 koševa i uhvatio 10 skokova, Markus Smart je doprinio sa 24, novoproglašeni najbolji "šesti" čovjek, Malkom Brogdon, zaustavio se na 17, Braun na 15...

NJUJORK - KLIVLEND 99:79

Tim Tibodo je poznat kao defanzivni specijalac, a sinoćnja utakmica je bila njegov magnum opus.

Niksi su Kavalirsima dozvolili svega 79 poena, pa su tako "konjanici" postali prvi tim ove sezone koji nije ubacio 80 poena na meču!

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaćini su se nošeni publikom u "Medison Skver Gardenu" u drugoj odlijepili na 13 razlike (45:32).

Prednost je samo rasla, a u 45. minutu je iznosila rekordnih plus 27 (97:70).

Džejlen Branson je bio najbolji igrač Niksa sa 21 košem i šest asistencija, Ar Džej Beret je upisao 18, uz osam skokova, a Džoš Hart je doprinio sa 13.

Donovan Mičel je sa 22 poena, sedam uhavćenih lopti i pet uspješnih dodavanja predvodio ekipu iz Ohaja, Karis Levert se zaustavio na 17, dok je Evan Mobli zabilježio dabl-dabl (10-10).