Lukaku čuva Inter: "Nerazuri" preživjeli strah i izašli na kraj sa Sasuolom (VIDEO)

Milanski tim pobijedio peti put zaredom u šampionatu - 4:2

7597 pregleda0 komentar(a)

Inter je vodio 3:0 protiv Sasuola poslije 58 minuta, to nije bilo dovoljno da navijači na "Đuzepe Meaci" spokojno odgledaju nastavak meča.

Gosti su se brzo vratili u igru, u 77. došli do 3:2 i najavili velika uzbuđenja koja je prekinuo Romelu Lukaku.

Belgijanac je drugim pogotkom na meču u 89. minutu (prvi je postigao fenomenalno za 1:0 u prvom poluvremenu) stavio tačku na goleadu i lansirao Inter na diobu drugog mjesta na tabeli Serije A.

"Nerazuri" imaju isti broj bodova i meč više od Juventusa, iza je sada Lacio, Milan kasni čak pet bodova poslije kraha u Speciji...

Inter je imao dosta sreće da bi došao do 3:0, jer je početkom nastavka defanzivac "neroverda" Ruan neoprezno reagovao i "pomogao" kod golova domaćina.

Potom su Mateus Enrike i Danijele Fratezi golovima glavom vratili Sasuolo u meč, sve dok Lukaku u svom stilu nije pogodio dalji ugao gola Andree Konsiljija.

Inter je tako vezao peti trijumf u Seriji A, sedmi u svim takmičenjima.