Cicipas uz dosta muke do drugog kola, Fučovič potencijalni protivnik Đokovića u 2. kolu

Grčki teniser savladao Jirija Veselog 3:1

4949 pregleda0 komentar(a)
Cicipas, Foto: Reuters

Grčki teniser, Stefanos Cicipas suočio se sa problemima već na startu Rolan Garosa.

Cicipas je danas, u prvom kolu, nakon četiri seta eliminisao Čeha Jirija Veselog - 7:5, 6.3, 4:6, 7:6.

Cicipas je u prvom setu gubio 3:1, ali je kod rezultata 5:3 vezao četiri gema, preokrenuo i poveo 1:0.

U drugom setu nije bilo drame, budući da je Grk napravio jedan brejk, a onda to vođstvo održavao do kraja seta.

Treći set je pripao Čehu, a jedini brejk Veseli je napravio u desetom gemu kada je iskoristio drugu brejk, ujedno i set loptu.

U četvrtom je bilo drame. Cicipas je prvi napravio brejk i poveo 2:1, ali je Veseli več u narednom gemu oduzeo servis rivalu i izjednačio - 2:2.

U osmom gemu je Veseli propustio dvije brejk lopte, a Cicipas u narednom gemu tri. Potom je set otišao u taj-brejk u kojem je češki teniser vodio 6:3, potom je i pri rezultatu 7:6 imao set loptu, ali nijednu nije iskoristio, pa je Cicipas došao do preokreta i pobjede.

U drugo kolo se plasirao i Mađar Marton Fučovič, koji je pobijedio domaćeg tenisera Uga Grenija.

Fučovič je protiv 122. tenisera slavio poslije četiri seta - 6:3, 5:7, 6:1, 6:3.

Fučovič će u drugom kolu igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Novak Đoković i Amerikanac Aleksandar Kovačević.