Siti slavio 1:0 protiv Intera i prvi put u istoriji osvojio Ligu šampiona

10.06.2023. 23:16h
22:55h

Kraj! Sve je gotovo, Mančester siti je prvi put u istoriji postao šampion Evrope!

"Građani" su savladali Inter (1:0), presudio je gol Rodrija.

Istorijska sezona za Mančester siti, koji je nakon Premijer lige i FA kupa osvojio Ligu šampiona i postao prva engleska ekipa nakon Mančester junajteda koja je osvojila tripletu.

Mančester junajted je ova tri trofeja osvojio 1999. godine.

A Pep Gvardiola je nakon dvije titule sa Barselonom, osvojio Ligu šampiona i sa Mančester sitijem. Španac je konačno uradio ono što se od njega očekivalo kada je došao 2016. godine.

Izmjena: 23:16h
22:48h

88. minut - ogromna šansa za Lukakua, Belgijanac je sa 4-5 metara glavom šutirao pravo u Edersona, potom je Dijaš izbacio loptu u korner.

Lukaku nema sreće.

22:39h

Na tribinama je i gazda Sitija, šeik Mansur bin Zajed al Nahjan. On tek drugi put uživo gleda svoju ekipu.

Mansur bin Zajed al Nahjan je 2008. kupio engleskog šampiona.

22:37h

78. minut - Foden je imao dobru šansu, Onana je odbranio.

22:36h

Danilo Mitrović iz Istanbula:

Trebalo je da Mančester siti postigne gol pa da se napokon probude njegovi navijači, koji su punih 70 minuta bili u sjenci Interovih. Igra Gvardiolinog tima u prvom dijelu nastavka nije bila mnogo bolja nego u cijelom prvom poluvremenu, ali je i samo nekoliko minuta dominacije i boravka ispred šesnaesterca bilo dovoljno za gol. Razlika u kvalitetu? Inter je odmah odgovorio, kakva šansa Dimarka, prečka, pa još jedna. U Istanbulu nije još završena priča.

22:30h

71. minut - Inter je odmah odgovorio! Dimarko je pogodio prečku, potom se lopta ponovo odbila do fudbalera Intera, koji je pogodio Lukakua!

Šanse Dimarka pogledajte ovdje.

Dimarko pogađa Lukakuafoto: Reuters
22:27h

68. minut - Goooooooool! Siti je poveo, strijelac Rodri, čovjek koji je odigrao najviše utakmica za engleskog šampiona ove sezone.

Dodavanje Akandžija, Silva je ušao u kazneni prostor, ubacio loptu, koja se od Aćerbija odbila do Rodrija.

Španac je sa oko 13-14 metara raspalio, Onana se nije pomjerio!

Gol pogledajte ovdje.

22:18h

59. minut - šansa za Inter. Nesporazum Akandžija i Edersona, lopta je došla do Lautara, Argentinac je šutirao, ali iz ne baš dobre pozicije. Možda je mogao da asistira i Lukakuu.

22:16h

57. minut - Lukaku ulazi umjesto Džeka. Nije bilo šansi u dosadašnjem dijelu drugog poluvremena.

22:07h

Detalj sa ulica Istanbula.

22:05h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:56h

Brzo je prohujalo prvo poluvrijeme na Bosforu, a u njegovom finišu Gvardiola je nervozno širio ruke - nije to igra kakva se očekivala od Sitija, nisu dominacija i zastrašujući napadi kakvi su se gledali u većem dijelu sezone. “This is terrible”, čulo se od engleskog novinara, drugom se omaklo “boring”… Užasno i dosadno, dvije riječi koje iz engleskog ugla opisuju igru favorita. Italijani su zadovoljni, s druge strane, ovo je, za sada, finale po njihovom ukusu.

21:48h

Kraj prvog poluvremena, nema golova u Istanbulu.

21:41h

Prva trećina finala u Istanbulu, Siti oprezan, ili nervozan, ili i jedno i drugo. Tek, fudbaleri Intera i dalje se bolje osjećaju ne terenu, opasno su zaprijetili preko Barele koji nije iskoristio grešku Edersona i Stounsa, ali su preživjeli i dobru šansu Martinesa. A Gvardiola u 35. minutu ostaje bez jednog od glavnih aduta - povrijeđenog De Brujnea zamijenio je Foden. Da li će se igrači Intera sada osjećati još bolje?

21:38h

Kao i prije dvije godine u finalu protiv Čelsija, De Brujne zbog povrede ranije završava utakmicu.

21:35h

35. minut - peh za Siti. Kevin de Brujne zbog povrede završava utakmicu. Mijenja ga Fil Foden.

21:27h

27. minut - najbolja šansa na utakmici. Erling Haland je, nakon dodavanja De Brujnea, lako prošao pored Bastonija, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je Onana odbranio.

Minut kasnije je probao i De Brujne, ali bez problema za čuvara mreže Intera.

21:26h

26. minut - gol Sitija je bio prazan, greška Edersona i Stounsa, lopta je stigla do Barele, koji je slabo šutirao.

21:21h

Inter je počeo finale stavom, a ne kao autsajder. Iako je Siti imao prvu šansu, Italijanima je vrlo brzo trebalo da uspostave ravnotežu, čak je i prebace na polovinu Engleza. Istovremeno, sa stadiona "Kemal Ataturk" čuje se samo pjesma navijača Intera. Sitijevi za sada miruju.

21:14h

14. minut - korner za Inter, kombinacija Dimarka i Barele, odbrana Sitija dobro reaguje.