Pobjeda PSŽ-a, Nejmar nije svemoćan

PSŽ - Sent Etjen 3:0, dva gola Kavanija, Nejmar prvi put bez pogotka ili asistencije u dresu pariskog kluba

Pari Sen Žermen, Foto: Reuters
25.08.2017. 20:50h

Iako ga je uprava kluba platila 222 miliona eura, navijači Pari Sen Žermena neće moči da traže od Nejmara čudo i spektakl u svakom meču.

Nakon što je u prva dva meča u dresu francuskog kluba upisao po tri gola i tri asistencije, Nejmarovog imena nije bilo ni u koloni "golovi", ni u koloni "asistencije", u rutinskom trijumfru protiv Sent Etjena na "Parku Prinčeva" (30).

Kavani je u 20. minutu izborio i realizovao penal, dok je Mota u 51. zakucao loptu u mrežu nakon pokušaja Markinjoša. Kavani je svojim drugim golom na meču, a petim ove sezone, postavio konačnih 3:0 u 90. minutu.

Bila su to, zanimljivo, tri jedina šuta Parižana u okvir gola, uprkos dominaciji i brojnim pokušajima,

Nejmar je imao nekoliko dobrih poteza, otvorio je akciju koja je prethodila penalu kod prvog gola, ali nije imao konretan učinak.

PSŽ ima maksimalan učinak nakon četiri kola.