Dominacija braće Gušić - zlato za Marka i Nikolu

188 pregleda12 komentar(a)
Nikola i Marko Gušić, Foto: Unisport.me
26.07.2017. 22:38h

Drugog takmičarskog dana na Univerzitetskom prvenstvu Evrope za borilačke sportove (karate, džudo, tekvondo) u portugalskom gradu Koimbri stigle su i prve medalje za crnogorske studente.

Osvojili su ih braća Gušić – Marko i Nikola, obje zlatne.

Marko je u kategoriji do 66 kilograma savladao predstavnike Njemačke, Holandije, Britanije i Švajcarske, dok je u finalnom meču dominitao i u dueli da bolje rangiranim Mađarom Benceom.

Do zlata je stigao bez izgubljenog poena.

Još dominantniji je bio Nikola, koji je svaki meč do zlata dobio iponom.

Karatista Ljubiša Mihailović i muški tim Univerziteta Donja Gorica u borbama plasirali su se u finale.

Aktuelni svjetski studentski šampion Mihailović pokušaće sjutra da objedini titule u kategoriji + 84 kg.

Do finala je savladao takmičare iz Austrije, Turske i Bjelorusije, u tijesnom polufinalnom meču bio bolji od predstavnika Hrvatske, pa će se sjutra boriti za zlato protiv Artura Hansena iz Njemačke.

Muški tim UDG u borbama slavio je protiv izabranih timova Velike Britanije i Portugala, a u polufinalu savladao reprezentaciju Turske. U finalu ih čeka selekcija Mađarske.

Borbe za bronzu danas su obezbijedili karatisti Luka Ivanović u kategoriji +81kg, Konstantin Vujošević i Filip Vujadinović u kategoriji -84kg, kao i Vido Kopitović i Nemanja Brašanac u kategoriji do -75kg.

U Splitu je danas startovalo treće Univerzitetsko prvenstvo Evrope u košarci 3x3.

U muškoj konkurenciji nastupa ekipa Univerziteta Crne Gore u sastavu Petar Kapešić, Goran Lončar, Lazar Perovanović i Vaso Popović.

Oni su u prvom kolu takmičenja po grupama poraženi 21:14 od izraelske ekipe, dok će ostale mečeve odigrati sjutra.