Dimitrov nije imao šansi protiv Federera, naredni rival mu je Raonić

Bilo je 3:0 za Fedeksa za 50. grend slem četvrtfinale u karijeri

2 komentar(a)
Rodžer Federer, Foto: Reuters
10.07.2017. 18:53h

Rodžer Federer nije imao problema protiv Grigora Dimitrova, za kojeg se vjeruje da je njegov legitimni nasljednik.

Bila je to "jednosmjerna ulica" na Centralnom terenu - Švajcarac je slavio rezultatom 3:0 (6:4, 6:2, 6:4) za novo četvrtfinale na Vimbldonu.

Rani brejkovi i sigurna igra na svoj servis omogućili su Fedeksu da se osjeća komotno na terenu, a u takvoj situaciji je gotovo nepogrješiv.

Tako je jedini slab period imao sredinom trećeg seta kada je dozvolio Bugarinu da vrati brejk i izjednači na 4:4.

To je, međutim, bilo sve od Dimitrova, jer je Federer već u narednom gemu opet oduzeo servis rivalu i završio svaku priču za 50. grend slem četvrtfinale u karijeri.

"Iskreno, nisam očekivao da će biti ovako lako za mene, jer znam koga sam imao za protivnika. Dimitrov mi je dao neke šanse na startu koje sam iskoristio, ali više od pobjede me raduje što sam imao fokus u svakom poenu i znao šta želim", rekao je Federer.

Federerov naredni protivnik biće biće Miloš Raonić - Kanađanin je poslije tri sata i 27 minuta velike borbe pobijedio Aleksandra Zvereva - 4:6, 7:5, 4:6, 7:5, 6:1.

"Zdrav sam, spreman sam. Želim da idem do kraja", dodao je Federer koji je i u šestom međusobnom duelu bio bolji od Dimitrova.