Novi poraz od Francuske, "crvene" propustile šansu da se odlučuje u petom setu

Crna Gora je upisala četvrti poraz u pet mečeva, dok je Francuska stigla do četvrtog trijumfa u grupi B, u kojoj Ukrajina ima maksimalan učinak kolo prije kraja

93 pregleda0 komentar(a)
Nikoleta Perović, Foto: Cev.lu
24.06.2017. 20:03h

Odbojkašice Crne Gore kao da “kopiraju” turnir u Tbilisiju – nakon maksimalnog poraza od Ukrajine, izabranice Dragana Nešića su poražene danas i od Francuske, sa 3:1 (25:21, 25:27, 25:23, 26:24) istim rezultatom kao i prošle sedmice na prvom turniru Evropske lige u Gruziji.

Crna Gora je, tako, upisala četvrti poraz u pet mečeva, dok je Francuska stigla do četvrtog trijumfa u grupi B, u kojoj Ukrajina ima maksimalan učinak kolo prije kraja.

Našim odbojkašicama ostaje da sjutra (16 sati) ponovo savladaju Gruziju, kao prije sedam dana, i tako ponove rezultat od prošle godine, kada su na debiju u ovom takmičenju upisale dvije pobjede u šest mečeva.

Crna Gora ima za čim da žali na meču sa Francuskom, jer je u četvrtom setu vodila 16:12, imala je i set loptu na 24:23, ali su Francuskinje sa tri uzastopna poena, ipak, došle do pobjede pred svojim navijačima u Rezeu.

Slaba je utjeha što su “crvene” dobile drugi set, u koje je Francuska vodila od početka pa skoro do kraja.

Duel je počela postava – tehničar Tamara Roganović, korektor Nikoleta Perović, primači servisa Jelena Cvijović i Ksenija, srednji blokeri Marija Milović i Ana Otašević, te libero Danijela Džaković, a u igru su ulazile i sve ostale igračice izuzev Dragane Peruničić.

Jelena Cvijović je sa 18 poena bila najbolja u našoj selekciji, dva poena manje dodala je Nikoleta Perović.

Crna Gora – Francuska 1:3 (21:25, 27:25, 23:25, 24:26)

Reze - Dvorana sportova Metropoliten “Reze”. Gledalaca: 1.050. Sudije: Erće-Alvares (Španija), Zahorcovai (Češka). Poeni iz napada: Crna Gora 61, Francuska 62. Poeni iz bloka: Crna Gora 9, Francuska 8. Poeni iz servisa: Crna Gora 9, Francuska 8. Greške: Crna Gora 20, Francuska 19.

Crna Gora: Otašević 10, Perović 16, Cvijović 18, Milivojević, Milović 8, Laković 2, Roganović 6, Hadžisalihović 1, Džaković (libero 1), Ivanović 10, Peruničić, Vujošević 4, Pejović (libero 2) 1.

Francuska: Martin 4, Garo 6, S. Daskalu 3, Gikel 2, Ndoj 16, Pezelj, Eluga, Amalrik 6, Fidon 21, A. Daskalu 22, Rošel (libero 1), Stoiljković, Obli (libero 2), Zongo 1.