Budućnost izdržala nalet Mladosti - za šest minuta od 0:2 do 3:2 protiv Rudara

"Plavi" zadržali pet bodova prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona

Budućnost, Foto: Savo Prelević
15.04.2017. 17:05h

Budućnost je prekinula seriju od šest utakmica bez pobjede i preokrenula gotovo izgubljen duel protiv Rudara.

Nakon 2:0 na poluvremenu za Pljevljake (Melunović je postigao golove u 8. i 18. minutu), te promašenog penala Đalovića u posljednjim sekundama prvih 45 minuta, "plavi" su se razigrali u nastavku.

Za svega šest minuta drugog dijela tim Miodraga Vukotića je dao tri gola - dva puta se upisao Vujović, jednom iz penala, a onda i Đalović za totalni preokret u 55. minutu.

Podgoričani su tako izdržali nalet Mladosti i sačuvali pet bodova prednosti na vrhu, ostvarivši prvu pobjedu još od 26. februara.

Uradili su to nakon nevjerovatnog spleta okolnosti - uoči početka meča pod Goricom saznali su da im je Mladost prišla na nikad manja dva boda, a nakon samo 18 minuta duela sa Rudarom već su bili u nokdaunu.

Napadač gostiju Milunović dva puta je pobjegao odbrani Budućnosti - prvo nakon sjajne asistencije Božovića, potom poslije duge lopte Alića - i dva puta na isti način provukao loptu ispod Dragojevića.

Kao da to nije bilo dovoljno, već je Budućnost u posljednjim trenucima prvog poluvremena promašila penal, dosuđen nakon navodne igre rukom Živkoviča, ali je Radanović je odbranio Đaloviću - činilo se u tim momentima da se šampionska priča Podgoričana doslovno raspada.

"Nismo loše počeli, imali smo prvu šansu, a onda su se desile stvari koje ne smiju da se dešavaju ozbiljnim igračima, liderima na tabeli. Iz dva poteza primili smo dva gola, a kada smo još promašili penal, bio je to totalni šok, svi su pomislili da je kraj", dodao je Vukotić.

Nije, međutim, Budućnost mogla vječno da gubi (ili remizira), a i Rudar je pokazao zašto je izgubio prethodnih šest utakmica u gostima, zašto se bori za opstanak - nalet Budućnosti na startu nastavka i serija smušenosti u gostujućim redovima, pa je već u 55. minutu bilo 3:2.

"Bile su to vrlo čudne odluke mojih igrača u situacijama jedan na jedan - u pitanju su principi koji su morali odavno da se savladaju, a ne sada u seniorskoj konkurenciji", kazao je trener Rudara Milan Lešnjak.

Vujović je u 49. minutu na pas Vušurovića zaobišao Radanovića i pogodio za 1:2. Pet minuta kasnije sudija Novović je procijenio da je kontakt Radišića i Vujovića bio za faul - Budućnost je dobila drugi penal, a Vujović je pogodio za 2:2.

Već u narednom napadu Đalović je nakon duge lopte pobjegao odbrani Rudara i efektno zaključio šestominutni preokret - za veliko slavlje domaćih fudbalera.

Ovacije sa tribina zamijenile su zvižduke - haotična utakmica pod Goricom tako je dobila epilog, iako je Rudar do kraja meča imao prilike Tomaševića, a posebno Zečevića, da opet zakomplikuje meč.

"I pored svega, nisam u potpunosti nezadovoljan. Pokušali smo da iznenadimo Budućnost, nismo uspjeli, čeka nas velika borba i nadam se da ćemo ostati u ligi", istakao je Lešnjak.

Mladost je dva sata ranije drugi put ovog proljeća savladala Petrovac na svom terenu (2:0, nakon februarskih 1:0), i na momenat prišla lideru na dva boda. Razlika je, međutim, oko 19 časova vraćena na pet.

"Plasman u Evropu je glavni cilj i vjerujem da smo na dobrom putu da ga ostvarimo. Ako nam se ukaže šansa za nešto više, pokušaćemo da je iskoristimo", kazao je trener Mladosti Dejan Vukićević.

Baš kao prošle subote protiv Rudara u Pljevljima, duel su riješili rezervisti u drugom poluvremenu.

Prošli put Marko Burzanović, a sada Boris Kopitović, koji se u 55. minutu prošetao kroz obranu svog bivšeg kluba i pogodio za 1:0, te Zoran Petrović, preciznim udarcem sa desne strane nakon asistencije Mirka Raičevića sedam minuta prije kraja.

"Naglašavam učinak rezervista u oba meča - upravo to čini pravi tim, podiže moral u svlačionici", dodao Vukićević, koji od dolaska na kormilo šampiona ima dvije pobjede na dvije utakmice.

Petrovac nije bio inferioran u prvom poluvremenu, kada je gledano pravo „nadmetanje” braće Burzanović - Marka na jednoj, te 12 godina starijeg Igora na drugoj strani.

Njih dvojica izveli su po dvije najljepše akcije na utakmici - dva lijepa udarca Marka Burzanovića sjajno je odbranio golman Popović, dok su šutevi Igora Burzanovića prohujali pored gola.

"Častili smo Mladost, posebno prvi gol. Naše šanse nismo iskoristili. Moraćemo brzo da ispravimo propuste, jer smo došli u situaciju da nam je bitan svaki bod", kazao je trener Petrovca Aleksandar Nedović.

Njegov tim se bori za opstanak, iako je nakon jesenjeg dijela sezone bio na granici zone za plasman u Evropu.

A sve manje briga oko opstanka ima Grbalj, koji je slavio protiv Zete na Trešnjici i udaljio je od evropske zone. Presudio je gol Vojina Pavlovića već u 13. minutu.

Zetu zabolio prvi proljećni poraz pred svojom publikom, naročito poslije spornog detalja u 28. minutu, kada su nakon rušenja Pjetra Ljuljđuraja domaći igrači burno protestovali kod sudije tražeći penal.

"Pitanje je koliko smo mi krivi za ovaj poraz, a koliko neko drugi", prokomentarisao je poraz Dušan Vlaisavljević, trener Zete.

Grbalj sada ima samo dva boda manje od četvrtoplasiranog Dečića, a za 10 dana će imati veliku šansu da uđe u finale Kupa (prvi meč u Pljevljima završen je 1:1).

"Čast je i zadovoljstvo trenirati ove momke, jer nije bilo lako. Naročito nakon Kup utakmice u Pljevljima u srijedu", istakao je Miljan Radović, trener Grblja.

Lovćen u direktnom obračunu za opstanak nije uspio da slomi otpor Iskre, iako je skoro sat imao igrača više, zbog isključenja Luke Pejovića - 0:0 na Cetinju.

"Taktički smo odigrali dobro. Osvojili smo bod kojim smo izašli iz zone baraža i zadovoljni smo ishodom", rekao je trener Danilovgrađana Mirsad Omerhodžić.

Cetinjani su malo usporili, iako su i dalje najuspješnija ekipa u drugom dijelu sezone. Zona baraža je, međutim, još bliža nakon poraza Rudara - udaljena je tri boda.

"Imali smo neke šanse koje nismo iskoristili. Ne zamjeram ništa igračima, borili su se... U narednom kolu gostujemo Rudaru i tu smo pod pritiskom da ostvarimo dobar rezultat", kazao je trener Lovćena Dragan Kanatlarovski.

Bokelj je sačuvao nadu, pobjedom od 3:1 nad otpisanim Jedinstvom u Bijelom Polju.

U posljednjem meču 26. kola, u nedjelju se sastaju Dečić i Sutjeska.

Rezultati 26. kola:

MLADOST - PETROVAC 2:0

Kopitović 55, Petrović 83.

JEDINSTVO - BOKELJ 1:3

Hajrović 73 - Macanović 35, Pajović 45+1, Zlatičanin 56.

LOVĆEN - ISKRA 0:0

ZETA - GRBALJ 0:1

Pavlović ​13.

BUDUĆNOST - RUDAR 3:2 (golman Rudara Radanović je u 45. mintu odbranio penal Đaloviću)

Vujović 49, 54 (penal), Đalović 55 - Melunović 8, 18.