Barani protiv velikog favorita upisali 13. poraz u regionalnom takmičenju

19 komentar(a)
Marko Gudurić, Foto: Aba-liga.com
30.01.2017. 18:55h

Skoro 30 minuta Mornar je bio ravnopravan protivnik Crvenoj zvezdi u Beogradu, ali to je bilo dovoljno samo da ostavi dobar utisak...

Barani su poraženi rezultatom 82:71, iako su u prvom poluvremenu vodili sa 15 poena razlike, a u trećoj imali i plus 14.

Kvalitet Zvezde (u čijem timu nije bilo Stefana Jovića, Ognjena Kuzmića i Nemanje Dangubića) ipak je morao da ispliva, a u tome joj je pomogao i Mornar koji je veoma lošim odlukama i u odbrani i u napadu u finišu treće četvrtine dozvolio favoritu da već tada preokrene (na kraju te dionice je bilo 57:56).

Posljednjih 10 minuta su zato bili stvar rutine za ekipu Dejana Radonjića, kojoj je ovo 20. trijumf u isto toliko utakmica u ABA ligi ove sezone.

Antabija Voler je sa 15 poena bio najefikasniji kod Barana, a po 10 su upisali Vukota Pavić i Kameron Tejtum.

U Zvezdi, Marko Simonović se istakao sa 15, Branko Lazić i Čarls Dženkins su ubacili po 12, Dion Tompson 11...

Mornar je upisao 13. poraz, ali i i ostao na pobjedu više od rivala u donjem dijelu tabele - skor 6-14 imaju Mega Leks, MZT Skoplje i Zadar.

Crvena zvezda - Mornar 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15)

Beograd - Dvorana "Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 3.687. Sudije: Jovčić (Srbija), Radojković (Hrvatska), Kralj (BiH).

Crvena zvezda: Volters 8 (2-2), Tompson 11 (6-3), Mitrović 4 (4-2), Lazić 12 (2-1), Simanić, Dobrić 3, Simonović 15 (12-10), Rakićević, Dženkins 12 (5-4), Gudurić 8 (2-2), Kuzmić, Bjelica 9 (3-2).

Mornar: Anderson 4, Vitkovac 8 (1-0), Radunović, Vujošević 5 (1-1), Ćalić 3, Mijović, Tejtum 10 (4-3), Elis 6 (1-0), Pavić 10 (1-1), Mugoša 3, Voler 15, Bakić 7 (2-1).