Favoriti sigurni - pobjede Holandije, Austrije i Engleske

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Puno prilika ali nema golova u Amsterdamu, Foto: Reuters
23:04h

Sjutra je na programu jedan meč grupe D, te dva u grupi E.

Raspored Eura
22:51h

Trećeg dana EURO 2020, nije bilo iznenađenja jer je Engleska u grupi D šampionat otvorila pobjedom na "Vembliju" nad Hrvatskom - 1:0.

U grupi C, u Bukureštu Austrija bolja od Sjeverne Makedonije - 3:1, a Holandija u Amsterdamu nad Ukrajinom - 3:2.

Izvještaj sa meča Holandija - Ukrajina pročitajte ovdje.

Izmjena: 23:04h
22:43h

Denzel Damfris je glavom postigao gol za 3:2 u 85. minutu, uz loše rekacije odbrane i golmana Ukrajine.

Pogledajte ovdje.

Izmjena: 23:03h
22:36h

Najbolji igrač Atalante u finišu sezone, Ruslan Malinovski je ubacio a asisetnt kod prvog gola, Roman Jeremčuk glavom izjednačio u 79.

Pogledajte ovdje:

22:32h

Andrij Jarmolenko je potigao najljepši gol dosadašnjeg dijela EURO 2020. Raspalio je po lopti i pogodio gornji desni ugao u 75. minutu - 2:1.

22:18h

Ipak je gol, iako je bilo vidno da je Damfris napravio faul u akciji kod gola Veghorsta u 59, ali su u VAR sobi smatrali kontakt nedovoljnim a nije bilo ni ofsajda. Lale protiv Ukrajine vode 2:0.

22:16h

Holandija je postigla još gol, ali čeka se VAR provjera

22:09h

Vajnaldum je uspio da pogodi! Iz svoje treće prilike iskoristio je dobar napad ekipa i odbijenu loptu Bišćana u 52. minutu, za svoj 23. pogodak u dresu "lala"

22:07h

Pokušava Holandija početkom nastavka, Damfris kasni i faulira golmana.

21:47h

Jarmolenko je u finišu poluvremena sjajno utrčao, ali je golman Stekelenburg zatvorio lijevi ugao odličnom intervencijom.

21:41h

Nakon burnog starta i potom zatišja u Amsterdamu, Holandija je imala dvije velike šanse. Vajnaldum je u 39. raspalio volej sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Bušćan sjajanim refleksom odbio loptu.

Dva minuta kasnije Dumfris je bio neprecizan.

21:07h

Odličan start meča - Holandija je već tri puta ozbiljno zaprijetila, a i Ukrajina je imala dvije situacije pred golom rivala.

Najbliži golu je bio Damfris.

Izmjena: 21:12h
21:00h

Počeo je duel Holandije i Ukrajine na "Amsterdam areni".

20:37h

U 21 sat na "Johan Krojf areni" u Amsterdamu Holandija igra sa Ukrajinom na startu grupe C, u kojoj je Austrija dobila Sjevernu Makedoniju.

19:53h

Kraj u Bukureštu - Austrija je slavila 3:1 protiv Sjeverne Makedonije i upisala prvu pobjedu na evropskim prvenstvima.

I ne samo to, već je i prvi put postigla više od jednog gola.

Opširnije ovdje.

Izmjena: 20:24h
19:48h

Nakon Gregoriča još jedan se rezervista upisao - Marko Arnautović je pogodio za 3:1 u 90. minutu i Austrija je na pragu prve pobjede na evropskim prvesntvima.

19:36h

Napadač Augsburga je ulaskom u igru unio živost u napad Austrije, pa je iz druge šanse Mihael Gregotič uspio da pogodi u 78. minutu.

Sjajno je utrčao na cenatršut Alabe i zakucao volejem loptu u mrežu.

19:21h

Boban Nikolov je imao šansu za preokret, na sjajan pas Bardija ali je golman Austrije ušao u šut i spasao gol u 63. minutu.

Dva minuta kasnije Dimitrijevski je takođe dobro interevenisao.

19:04h

Austrijanci su napravili jednu promjenu za nastavak, defanzivac Frajburga Filip Lejnhart umjesto Aleksandra Dragovića.

Neriješeno je 1:1.

18:49h

Austrija je bila bolja do poluvremena, vodila je ali se Pandev i drugovi nisu predavali (1:1). Posebna pažnja na Saši Klajdžiću, napadaču Štutgarta, koji visinom pravi dosta problema igračima Sjeverne Makedonije.