Dani Olmo je imao najbolju šansu u Sevilji, Foto: Reuters

Portugal je od 18 časova favorit protiv domaće Mađarske u Budimpešti, a od 21 igra se derbi grupne faze Francuska - Njemačka u Minhenu.

Raspored Eura
Izmjena: 23:09h
22:55h

Gotovo je u Sevilji, prvi meč na Euro 2020 je završen bez golova.

Španija je napadala, u finišu imala nekoliko šansi da četvrti put zaredom protiv Švedske da gol u samoj završnici, ali je Robin Olsen irastao u heroja.

Robin je bio kao Betmen - branio je sve što se moglo, od zicera i sjajnog šuta Danija Olma u 1. poluvremenu, potom je odličnim postavljanjem spriječio Alvara Moratu da pogodi, a onda u 90. izvanredno zaustavio i šut Đerarda Morena sa šest metara.

Na drugoj strani terena probleme je pravio samo mladi napadač Real Sosijedada Aleksander Isak, koji je u 1. poluvremenu sam napao odbranu "crvene furije" i uz "pomoć" Markosa Ljorentea pogodio stativu. U nastavku je namjestio zicer Markusu Bergu, ali se iskusni centarfor obrukao...

Izmjena: 23:11h
22:54h

Nova šansa za Španiju u 93. minutu, ali je Pabla Sarabiju lopta praktično pogodila i završila u naručju Olsena.

22:51h

Kakav zicer za Španiju nekoliko sekundi prije isteka regularnog toka! Pablo Sarabija je centrirao, Đerard Moreno šutirao glavom sa šest metara, ali je Robin Olsen sjajno odbranio nogom.

22:44h

Na tri posljednje utakmice protiv Švedske, Španija je dala gol u 87. minutu ili kasnije. Može li to da uradi i četvrti put?

Prethodno su to učinili David Vilja na Euru 2008. za pobjedu u 90. minutu (2:1), Mikel Ojarsabal 2019. u 87. za 3:0 i Rodrigo iste godine u 92. za remi (1:1)

22:43h

Španija i dalje napada, ali u 2. poluvremenu nije imala nijednu veliku šansu.

22:21h

Kakva šansa za Šveđane. Opet je problem napravio Isak, asistirao Bergu, a ovaj promašio sa pet metara.

Komplikuje se meč za Špance, ostaje 0:0.

Izmjena: 22:39h
22:10h

Ponovo je Morata bio blizu pogotka, ali rezultat se nije promijenio u Sevilji.

22:06h

Počelo je drugo poluvrijeme: Španija - Švedska 0:0.

21:48h

Poluvrijeme u Sevilji. Golova nema, iako je bilo nekoliko zicera. Španija dominira, ima posjed lopte 78 odsto, kompletirala je 459 pasova, naspram svega 99 Švedske, ali joj je to, bar za sada, uzaludno.

21:47h

Nova šansa za Danija Olma, koji je u 44. minutu šutirao sa 20 metara, ali Robin Olsen opet brani.

21:43h

Kakva šansa za Aleksandera Isaka - mladi napadač Real Sosijedada je "promiješao" odbranu Španaca, odlično šutirao, lopta je prošla pored Unaija Simona, pogodila Markosa Ljorentea i odbila se do stative.

21:42h

Španija je imala zicer u 38. minutu, ali uzalud - nakon greške Danijelsona, Morata je izašao sam ispred Olsena i šutnuo pored gola.

21:28h

Koliko je "crvena furija" dominantna, govori činjenica da u prvih 25 minuta ima posjed lopte 81 odsto!

21:24h

Španija dominira u prvih 20-ak minuta. Veliku šansu je imao Dani Olmo, ali je Robin Olsen sjajno odbranio njegov udarac glavom sa šest-sedam metara.

U 23. minutu je pokušao i Koke, ali je šutirao pored gola.

21:03h

Počeo je duel Španije i Švedske u Sevilji.

20:35h

Za dvadesetak minuta počinje duel grupe E između Španije i Švedske.

Poznati su i sastavi:

19:52h

Kraj u Sankt Peterburgu. Slovačka je pobijedila Poljsku 2:1 i stekla šanse da prođe u osminu finala iz grupe u kojoj su još Španija i Švedska.

Slovaci su poveli autogolom Vojćeha Šćesnog nakon odličnog šuta Roberta Maka u 18. minutu, da bi u 32. sekundi 2. poluvremena izjednačio Karol Lineti.

Gžegož Krihovjak je u 62. minutu dobio drugi žuti karton, a Milan Škrinjar to iskoristio sedam minuta kasnije i donio pobjedu svom timu.

Poljaci su u finišu dali sve na napad, imali nekoliko šansi, ali nisu uspjeli.

Ponovo je na velikim takmičenjima podbacio Robert Levandovski, koji je na posljednjih 11 utakmica na šampionatima Evrope i svijeta samo jednom zatresao mrežu.

A Poljska bez učinka zvanično najboljeg fudbalera nije moćna...

Za Slovake je 127. meč odigrao Marek Hamšik.

19:51h

Na minut do kraja nadoknade je probao Šviderski, ali pravo u Dubravku.

19:48h

Nova velika šansa za Poljsku na startu sudijske nadoknade - Jan Bednarek je prvo promašio loptu, a potom u drugom pokušaju šutirao tik pored stative.