EURO 2020: Holandija odradila Austriju za put u osminu finala

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Sjutra su na programu mečevi u grupama D i E.

Raspored Eura
22:49h
22:42h

Pet minuta do kraja meča - Holandija vodi 2:0, grabi ka pobjedi koja garantuje plasman u osminu finala s prvog mjesta u grupi.

22:23h

Holandija je krunisala mnogo bolju igru u duelu sa Austrijom i povela 2:0.

Strijelac je Damfris u 67. minutu na asistenciju Malena. Gol pogledajte ovdje.

Ovo je desnom beku drugi pogodak na Euru, nakon što je bio čovjek odluke protiv Ukrajine.

22:17h

Opet je Holandija bila blizu da povede 2:0.

Probali su De Fraj i De Liht, ali rezultat se ne mijenja.

22:10h

Mirnih desetak minuta nastavka, Holandija čuva 1:0.

22:02h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:46h

Vode Holanđani protiv Austrije na poluvremenu golom Depaja iz penala.

Napadač Liona, koji je blizu prelaska u Barselonu, imao je još nekoliko velikih šansi da možda već do poluvremena riješi pobjednika.

21:39h

Još jednu veliku šansu je promašio Depaj.

Sada nije mogao do gola sa pet metara, iako je golman Austrije već bio praktično savladan.

Odmah nakon toga je priliku imao i Vajnaldum.

21:29h

Depaj je imao šansu da udvostruči prednost Holanđana.

21:11h

Holandija vodi protiv Austrije od 11. minuta - Depaj je bio siguran sa bijele tačke.

Gol pogledajte ovdje.

21:09h

Penal za Holandiju nakon što je Alaba nagazio Damfrisa.

21:00h

Počeo je meč na "Johan Krojf areni" u Amsterdamu.

20:40h

Romelu Lukaku je proglašen za igrača utakmice Danska - Belgija (1:2).

"Znali smo da će biti teško, da će Danska u ovaj meč da uđe motivisano. Rival je bio bolji u prvom poluvremenu, a nama je pripao ostatak meča. Ulazak De Brujnea je učinio da pomjerimo linije prema naprijed. On zna kako se osvaja prostor i kako se sarađuje s napadom", rekao je Lukaku.

20:08h

Od 21 sat počinje meč grupe C između Holandije i Austrije.

Poznati su sastavi:

19:54h

Belgija je pobijedila Dansku u Kopenhagenu i osigurala plasman u osminu finala Eura.

Belgijanci su slavili nakon preokreta 2:1, a ključan je bio ulazak De Brujnea na poluvremenu.

As Mančester sitija je prvo bio asistent Torganu Azaru, potom je i sam zatresao mrežu rivala za trijumfu.

Kod oba pogotka je veliki doprinos imao i Lukaku...

Danskoj je ovo drugi poraz, pa je dodatno zakomplikovala stvari u borbi za prolaz.

Belgija je prva u grupi sa šest bodova, po tri imaju Rusija i Finska, Danska je na nuli.

Danci u posljednjem kolu dočekuju Rusiju na "Parkenu".

19:49h

Pet minuta sudijske nadoknade, Danska čini sve da izbjegne poraz.

19:45h

Danska je bila blizu izjednačenja.

Brajtvajt je šutirao glavom, pogodio je prečku.

19:29h

70. minut - vodi Belgija 2:1.

Opet je praktično sve uradio Lukaku, Eden Azar je majstorski odigrao do De Brujnea, a ovaj sa 20 metara pogodio mrežu Danaca.

Utisak je i da je Šmajhel slabo pokrio ugao, ali ovo su pozicije u kojima De Brujne ne prašta.

19:25h

De Brujne je jedini evropski fudbaler koji je upisao makar po asistenciju na četiri posljednja velika takmičenja.