Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Španci poveli golom Morate, Levandovski izjednačio, a Moreno promašio penal...

22:42h

Španija je napravila pritisak, lopta je često u opasnoj zoni, ali nema gola...

22:32h

Kacper Kozlovski postao je najmlađi igra u istoriji šampionata Evrope - vezista Pogona debitovao je za Poljsku sa 17 godina i 246 dana.

Najmlađi igrač do sada je bio Englez Džud Belingem, koji je prve minute upisao prije nekoliko dana protiv Hrvatske.

22:15h

57. minut - Moreno je promašio penal za Španiju.

Pogodio je stativu, a Morata odbijenu loptu poslao pored gola.

Prethodno je Jakub Moder nagazio upravo Morena, Orsato provjerio snimak i pokazao na bijelu tačku.

22:12h

54. minutu - Španija - Poljska 1:1.

Centaršut Jozvijaka, sjajan skok i udarac glavom Roberta Levandovskog.

Golgeterska klasa...

Gol pogledajte ovdje.

21:43h

Velika šansa za Poljsku - nakon greške Albe, Šviderski je pogodio stativu, odbijenu loptu sačekao Levandovski, a Unai Simon odbranio šut najboljeg fudbalera svijeta.

21:35h

Dobar pokušaj Morena iz slobodnog udarca, pa reakcija Poljaka - Levandovski za Šviderskog, komplikovana pozicija, lopta je otišla preko gola.

21:25h

25. minut - Španija vodi.

Lopta je ušla u mrežu Poljaka, podigla se zastavica pomoćnika, ali je Orsato nakon signala iz VAR sobe pokazao na centar.

Strijelac Alvaro Morata - osporavani napadač, kome su navijači zviždali na premijeri, a koga je Luis Enrike zaštitio. Nakon gola Morata je potrčao u zagrljaj selektoru.

Asistent Đerar Moreno.

21:13h

Dva udarca na gol - Mateuš Klih je tukao preko španskog gola, Dani Olmo u Šćešnjog.

20:36h

Španci su u prvom kolu igrali 0:0 sa Švedskom, Poljska izgubila od Slovačke 2:1, pa su oba tima pod pritiskom u Sevilji.

20:23h

Izvještaj meča Portugal - Njemačka pročitajte ovdje.

20:10h

Od 21 sat počinje meč Španije i Poljske.

Luis Enrike je ispunio obećanje - na terenu je ponovo Alvaro Morata.

19:53h

U derbiju grupe F, Njemačka je srušila šampiona Evrope Portugal 4:2.

Njemačka - Portugal, Euro 2020

Portugalci su poveli preko Ronalda, elf okrenuo autogolovima Dijaša i Gereira, da bi u nastavu pogodili Haverc i Gosens.

Smanjio je Žota, postavio konačan rezultat.

Francuska ima četiri, Njemačka i Portugal po tri boda, Mađarska jedan.

Izmjena: 20:03h
19:39h

Umalo 4:3, Renato Sančes je strahovitim udarcem pogodio stativu.

19:25h

67. minut - Portugal je dobio nadu. Diogo Žota je smanjio na 4:2. Asistent Ronaldo.

19:19h

60. minut - spektakularna Njemačka, 4:1. Robin Gosens je zaslužio gol, postigao ga je glavom na centaršut Kimiha.

19:09h

50. minut - to je Njemačka, to je ta supersila, 3:1.

Prvi gol, nakon dva autogola - opet iz peterca, nakon još jedne akcije kojom je portugalska odbrana "razorena".

Opet Gosens sa lijeve strane, strijelac Kai Haverc.

18:48h

2:1 za Njemačku protiv Portugala na poluvremenu.

18:48h

Umalo 3:1 za Njemačku. Sjajan prodor Serža Gnabrija, njegov opasan šut odbranio je Rui Patrisio.

18:38h

39. minut - kakav preokret u Minhenu. Njemačka vodi 2:1.

Još jedna izuzetna akcija, na kraju je Gereiro pogodio svoju mrežu.