EURO 2020: Delirijum i hepiend na Parkenu, debakl Rusije, Austrija ide u London

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Izvještaj sa meča Rusija - Danska pogledajte ovdje.

A sa Finska - Belgija ovdje.

22:47h

Velika noć za Dansku, kakav kraj grupne faze, nakon šokantnog početka i straha za život najboljeg igrača.

Danci su se plasirali u osminu finala prvom pobjedom u grupi B i sa tri boda - deklasirali su Rusiju 4:1, a pomogla im je i Belgija, koja je savladala Finsku 2:0, golovima u posljednjih 20-ak minuta.

Danska, Finska i Rusija imaju po tri boda, Danci najbolji, a Rusi najslabiji skor - "zbornaja" završava prvenstvo, Fincima ostaje tanka nada.

Ranije danas, Austrija je osvojila 2. mjesto u grupi C, pobjedom nad Ukrajinom 1:0, čime je izborila osminu finala protiv Italije.

Holandija je slavila protiv Sjeverne Makedonije 3:0 i sa maksimalnim skorom osvojila prvo mjesto u grupi.

22:39h

81. minut - gotovo je i u Sankt Peterburgu. 2:0 za Belgiju protiv Finske, sada je sve bilo regularno kada je Romelu Lukaku postigao četvrti gol na prvenstvu.

Pogledajte ga ovdje.

22:39h

82. minut - delirijum na Parkenu, 4:1 za Dansku, Joakim Mele.

Pogledajte gol ovdje.

22:35h

79. minut - 3:1 za Dansku, Andreas Kristensen, projektil sa 25 metara.

Gol pogledajte ovdje.

22:33h

Danci su u ovom trenutku u osmini finala.

22:32h

74. minut - sad Belgija definitivno vodi, kakav peh za Finsku.

Tomas Vermalen je šutirao glavom nakon kornera, lopta pogodila stativu, pa odličnog golmana Hradeckog.

22:25h

69. minut - smanjila je Rusija iz penala, koji je pogodio Artjom Dzjuba.

Vestergard je oborio Soboleva.

22:22h

65. minut - Belgija je dala gol Finskoj, Romelu Lukaku je pogodio, ali je VAR poništio pogodak.

22:21h

Ako Belgija pobijedi Finsku, Danska će biti druga u grupi.

22:17h

Rusija je pred eliminacijom... Ako Finska ne izgubi od Belgije, "zbornaja" je posljednja u grupi...

22:08h

59. minut - Jusuf Poulsen za 2:0 protiv Rusije.

Katastrofalna greška Zobnjina, poklon lopta napadaču Danske.

21:43h

Belgija je u Sankt Peterburgu imala dvije šanse preko Dokua i Lukakua, oba puta intervenisao je Hradecki.

21:42h

38. minut - Danska vodi, strijelac Mikel Damsgard.

Sjajan šut danskog veziste.

21:27h

Prvo uzbuđenje u Kopenhagenu, udarac Golovina odbranio je Šmahjel.

21:02h

Počeli su posljednji mečevi u grupi B.

20:05h

Poznati su sastavi.

Rusija: Safonov - Džikija, Divejev, Kudrjašov - Fernandeš, Zobnin, Ozdojev, Kuzjajev - Mirančuk, Dzjuba, Golovin.

Danska: Šmajhel - Kristensen, Vestergard, Kjer - Vas, Dilejni, Hojbjerg, Mele - Damsgard, Poulsen, Brajtvajt.

Finska: Hradecki - Raitala, Toivio, Arajuri, O'Šonesi, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Puki.

Belgija: Kurtoa - Bojata, Denajer, Vermalen - Trosar, De Brujne, Vitsel, Šadli - Doku, Lukaku, E. Azar.

19:56h

Od 20 sati igraju Finska - Belgija i Danska - Rusija, mečeve posljednjeg kola grupe B.

19:52h

Austrija je pobijedila Ukrajinu 1:0 i plasirala se u osminu finala, gdje će igrati protiv Italije.

Ukrajinci sa tri boda čekaju rasplet u ostalim grupama.

Ekipa Andreja Ševčenka je razočarala, bod joj je bio dovoljan za prolaz...

Holandija je upisala i treću pobjedu - 3:0 nad Sjevernom Makedonijom.

Izmjena: 19:56h
19:46h

Šansa za Ukrajinu u 87. minutu, Jaremčuk je iskosa sa desne strane šutirao pored stative. Nije to bila laka pozicija, ali Ukrajinci u meču u kome im je bio dovoljan bod nisu pokazali ništa...