Bez golova u Radanovićima, Budućnost pred derbi smanjila zaostatak za Sutjeskom

Nakon 14 dana pauze nastavljena Telekom 1. Crnogorska fudbalska liga. Budućnost slavila protiv Rudara 1:0, Grbalj i Sutjeska igrali 0:0, domaćini dobili četiri od pet utakmica
10313 pregleda 0 komentar(a)
Dušan Stojiljković postiže gol za Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.03.2019. 15:58h

Sutjeska nije mogla više od remija bez golova u Radanovićima protiv Grblja, što je iskoristila Budućnost i minimalnom pobjedom protiv Rudara smanjila zaostatak za liderom na pet bodova.

Odlučujući pogodak za "plave" postigao je Dušan Stojiljkovuić u 12. minutu.

A u srijedu se u Nikšiću igra veliki derbi između Sutjeske i Budućnosti, koji bi mogao da da odgovor da li šampionska trka može da dobije na neizvjesnosti, ili će, pak, Sutjeska eventualnom pobjedom uhvatiti zalet za titulu.

Zeta je u samom finišu slomila otpor Mornara u Golubovcima i slavila 2:0, golovima Aleksa Jamoa u 88. i Nikole Krstovića u drugom minutu sudijske nadoknade.

OFK Titograd je pred svojim navijačima savladao Lovćen 3:2.

Ekipu do podgoričkog naselja Stari aerodrom do pobjede vodili su Ognjen Gašević u 31. i Marko Pavićević golovima u 78. i 84. minutu.

Dvostruki strijelac za Lovćen bio je Goran Vujović u 7. i 45. minutu iz jedanaesterca.

Iskra je u samom finišu preokrenula i pobijedila Petrovac u Danilovgradu 2:1.

Gostujući tim poveo je golom Šoa Jamamota u 63. minutu.

Izjednačio je Darko Nikač u 78, a pobjedu domaćinu donio je Goran Burzanović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Milošević i dalje prvi na listi strijelaca

Nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Budućnosti Aleksandar Vujačić i golgeter Zete, Nikola Krstović postigli su po osam, a gol manje njegov klupski drug Miloš Mijić, japanski internacionalac u Petrovcu Šo Jamamaoto, član OFK Titograda, Marko Pavićević i Goran Vujović iz Lovćena.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se napadač Sutjeske Božo Marković, Stefan Đorđević i Vladan Kordić iz Grblja i Igor Ivanović iz Budućnosti.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.