Čudesni Erling Haland zaludio Njemačku: Debitovao kod 1:3, upisao het-trik za 20 minuta i lansirao Borusiju

Haland je pogodio u 59. minutu, samo tri minuta od ulaska sa klupe, smanjio, potom pogodio za 4:3, a debi iz snova začinio u 79. minutu
12336 pregleda 0 komentar(a)
Erling Haland
Ažurirano: 18.01.2020. 17:26h

Erlingu Halandu je bilo dovoljno 20 minuta da "zaludi" Njemačku - norveški golgeterski vunderkind debitovao je za Borusiju Dortmund u trenutku kada je njegov tim gubio 3:1 od Augsburga, da bi nakon ulaska na teren het-trikom kreirao senzacionalan preokret (5:3).

Haland je pogodio u 59. minutu, samo 183 sekunde od ulaska sa klupe, smanjio, potom pogodio za 4:3, a debi iz snova začinio u 79. minutu.

Između njegova tri gola pogodio je i Džejdon Sančo...

Augsburg je igrao sjajnih 60 minuta, ali protiv gol mašine, koju su "milioneri" doveli iz Salcburga prošlog mjeseca, domaćin je bio nemoćan...

Haland je u prvenstvu Austrije je na 14 utakmica postigao 16 golova, na šest mečeva Lige šampiona upisao se osam puta.

Dakle, ukupno 25 utakmica i 27 pogodaka za igrača koji će u julu napuniti 20 godina...