Epilog grupe A: Crna Gora posljednja i jedina bez pobjede, prvi trijumf Bugara, rapsodija Engleza

Kosovo - Engleska 0:4, Bugarska - Češka 1:0, u posljednjim mečevima grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
4569 pregleda 6 komentar(a)
Prvo slavlje Bugara, Foto: STOYAN NENOV
Ažurirano: 17.11.2019. 20:18h

Crna Gora je završila kao posljednja u grupi A kvalifikacija za Euro, jedina bez pobjede.

To je epilog posljednjeg kola, u kojem su prvi trijumf upisali Bugari i preskočili našu reprezentaciju.

Na sablasno praznom stadionu "Vasil Levski" u Sofiji ekipa koju vodi Georgi Demendžijev savladala je Češku sa 1:0, golom nakon prekida defanzivca Slovana iz Bratislave Vasila Božikova u 56. minutu.

Utakmica nije imala veliki takmičarski značaj, jer se Češka već plasirala na Euro.

U Prištini se igrala prava "prijateljska utakmica", Kosovari su priredili neviđen doček Englezima, ali gosti nisu bili sentimentalni - slavili su sa 4:0.

Vezista Totenhema Hari Vings doveo je goste u vođstvo u 32. minutu.

Englezi su u posljednjih 11 minuta priredili publici pravu goleadu na stadionu "Fadilj Vokri".

Kejn je u 79. minutu pogodio za 0:2.

Markus Rašford je u 83. bio precizan za 0:3, nakon dodavanja povratnika u tim, Rahima Sterlinga.

Konačnih 0:4 postavio je Čelsijev talenat Mejson Maunt u sudijskoj nadoknadi.

Englezi su završili kvalifikacije sa stilom - na osam mečeva upisali su sedam pobjeda i postigli čak 37 golova.

Česima, od kojih su jedino izgubili, na dva meča dali su šest golova, Kosovarima devet, Bugarima 10, a Crnoj Gori 12.