Kaljari ne umije da izgubi, Janković starter u porazu SPAL-a, Fiorentina tone

Sasuolo propustio dva gola prednosti, Torino bolji od "viole", crnogorski fudbaler bio na terenu do 71. minuta
2545 pregleda 0 komentar(a)
Serija bez poraza traje više od tri mjeseca, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.12.2019. 21:07h

Velika serija Kaljarija i dalje traje - tim sa Sardinije nije poražen ni u 13. meču zaredom u Seriji A.

A bio je veoma blizu na gostovanju Sasuolu, jer je na poluvremenu gubio 2:0, ali su mu bod u Emilija Romanji donijeli Žoao Pedro u 51. i Ragacu, strijelac u 90. minutu - 2:2.

<>

Sasuolo je dva gola prednostio imao već nakon 36 minuta. Pogađali su Berardi i Đuričić, a ovaj prvi je promašio i penal kod vođstva 2:1.

<>

Kaljari je sezonu počeo s dva poraza, posljednji tim koji ga je savladao je Inter 1. septembra. Od tada je upisao osam trijumfa i pet remija, pa je tim Rolanda Marana opet četvrti zahvaljujući boljoj gol-razlici od Rome.

Torino je kod kuće savladao Fiorentinu (2:1) i probudio krizu ekipe iz Firence, koja već pet utakmica ne zna za pobjedu (ima četiri poraza zaredom).

Zaza i Ansaldi su najavili tri boda za "granatu", a poraz "viole" je samo ublažio iskusni Kaseres.

Crnogorski reprezentativac Marko Janković je prvi put bio starter u prvenstvu u dresu SPAL-a, ali je njegov tim izgubio - bolja je bila Breša, a meč je riješio Baloteli.

<>

Janković je bio na terenu do 71. minuta, a već u 74. je Petanja promašio penal za izjednačenje, pa je SPAL sada posljednji na tabeli nakon što nije pobijedio ni u osmom meču zaredom.

Sampdorija je opet razočarala navijače - izgubila je od Parme na "Ferarisu" 1:0.

Jedini gol je postigao Kučka u 21. minutu, na drugoj strani je Kvaljarela u 77. promašio penal.