Lacio opet bolji od Juventusa, Kataldi golčinom začinio veliku pobjedu

Kataldi je evrogolom završio spektakularnu utakmicu Superkupa Italije u Saudijskoj Arabiji
5488 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Lacija, Foto: AP
Ažurirano: 22.12.2019. 19:59h

Lacio je pobjednik Superkupa Italije!

"Nebesko-plavi" su u Rijadu bili bolji od prvaka Italija i branioca trofeja Juventusa, rezultatom 3:1.

Luis Alberto je Lacio doveo u vođstvo u 16. minutu na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Stara dama se nije predavala. Kristijano Ronaldo je raspalio po lopti sa 20 metara u 45. minutu, golman Strakoša kratko odbio, a Dibala je bio na pravom mjestu u 45. minutu.

Ipak, i u nastavku je Lacio bio opasniji i Senad Lulić je perfektno uhvatio volej u 73. minutu za novo vođstvo.

Juventus je sve dao na napad, Dibala je probao u finišu iz slobodnog udarca, ali je pogodio u "živi zid", da bi u kontri Bentankur napravio faul za drugi žuti karton i slobodan udarac na 20-ak metara od gola.

Kataldi je fantastičnim golom okončao utakmicu za trofej koji ide u Rim.

Lacio je bio ubjedljivo bolji i u prvenstvenoj utakmici ove sezone, koju je prije 15 dana na Olimpiku dobio sa identičnih 3:1.