Levante sa 2:1 ide na „Kamp nou”, komično foliranje Busketsa

„Žabe” su mogle i do ubjedljivije pobjede, jer su vodile 2:0 od 18. minuta, a u 64. je Jasper Silesen odbranio zicer Hoseu Moralesu
1198 pregleda 0 komentar(a)
Igrač Reala na pozajmici u Levanteu dao gol Barseloni: Borha Majoral, Foto: HEINO KALIS
Ažurirano: 10.01.2019. 23:22h

Senzacija u prvom meču osmine finala Kupa kralja - Levante je savladao Barselonu 2:1.

„Žabe” su mogle i do ubjedljivije pobjede, jer su vodile 2:0 od 18. minuta golovima Erika Kabakoa i Borhe Majorala, a u 64. je Jasper Silesen odbranio zicer Hoseu Moralesu.

Barsa je smanjila u 85. minutu, nakon što je Filipe Kutinjo iskoristio penal napravljen nad Denisom Suaresom.

Meč u Valensiji će se duže od pobjede domaćina pamtiti po komičnoj sceni iz sudijske nadoknade prvog poluvremena i foliranja čuvenog „glumca” Serđa Busketsa.

Naime, defanzivac domaćih Ćema je slučajno nagazio Silesena, koji se uhvatio za nogu, a u istom trenutku je kao kegla u kuglanu pao i zadnji vezni Barse.

Pogledajte kako je to izgledalo.

Sevilja je praktično u četvrtfinalu, jer je golovima Nolita, Andrea Silve i Visama ben Jedera savladala Atletik u Bilbaou 3:1, dok je dugi seviljsko-baskijski duel, Betis - Real Sosijedad, završen bez golova.