Levante šokirao Real, sjajni Vukčević držao sredinu terena: Barsa lider pred "el klasiko"

6677 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 22.02.2020. 23:00h

Smjena na vrhu La Lige nakon šokantnog poraza Reala od Levantea (1:0) - Barselona, koja je danas deklasirala Eibar, sada je prva na tabeli sa dva boda više od madridskog tima.

Levante je slavio golom Hosea Luisa Moralesa u 79. minutu - napadač domaćih iznenadio je Kurtou, koji nije ni pokušao da reaguje, kao da je bio izgubljen u prostoru i nije shvatio da lopta ide u mrežu.

Asistenciju Moralesu upisao je Nikola Vukčević i tako krunisao možda i najbolju utakmicu od kada je došao u španski fudbal.

Naš reprezentativac je bio sjajan na sredini terena, borben u duelima i siguran sa loptom, dobio je duele sa Kazemirom, Modrićem, Krosom...

Real je imao tri velike šanse (Benzema, Kazemiro, Azar), ali je, ukupno gledano, razočarao nakon što je u prošlom kolu uzeo samo bod protiv Selte u Madridu.

Sada sa zaostatkom od dva boda čeka "el klasiko", naredne nedjelje na Bernabeuu...

Loša vijest za Zidana je i izlazak Edena Azara 20-ak minuta prije kraja, zbog povrede.