Liverpul - postoje li granice, Sautempton prijetio pa primio četvorku, "redsi" na +22

Liverpul gazi ka titulu i novim rekordima, današna žrtva bio je Sautempton (4:0)
5047 pregleda 0 komentar(a)
Vajnaldum i Salah slave gol egipatskog napadača, Foto: Jon Super
Ažurirano: 01.02.2020. 18:28h

Liverpul nakon 25 kola ima 22 boda više od Mančester sitija, koji svoj meč ove runde igra sjutra u gostima protiv Totenhema.

Da će "redsi" osvojiti titulu, prvu od 1990. godine - znaju i ptice na grani, zato je samo pitanje do kada će trajati serije i postoje li limiti tima koji već osam mjeseci samo pobjeđuje.

Trijumfom nad Sautemptonom (4:0) ekipa Jirgena Klopa ostvarila je 16. vezanu pobjedu u Premijer ligi, ukupno 24. na 25 kola, uz samo jedan remi.

Niko nikada u pet najjačih evropskih liga nije imao takav bilans - tek je prvi dan februara, a Salah i društvo su već sakupili 73 boda.

Sa 16. vezanim trijumfom približili su se rekordu Mančester sitija iz 2018. godine (18), a 42. uzastopnim mečom bez poraza u Premijer ligi izjednačili su se sa učinkom Notingem Foresta na drugom mjestu iz 1978. godine.

Ispred Liverpula, u toj kategoriji, sada su samo "nepobjedivi" - generacija Arsenala Arsena Vengera iz 2004, koja je vezala 49 utakmica bez poraza. "Redsi" kreću i na taj rekord...

Toliko o rekordima, a o utakmici - Sautempton je pružio odličan otpor na "Enfildu" u prvom poluvremenu, mogao je da vodi, ili barem postigne gol, ali je u nastavku primio četiri komada.

Domaće je "odblokirao" Okslejd-Čembrlen, čim je počeo nastavka, lukavim udarcem sa ivice šesnaesterca nakon što su Robertson i Firmino odigrali petama.

Firmino je bio asistent i kod drugog gola, a realizator Henderson, koji je potom učestvovao u drugom, od dva gola Mohameda Salaha.

Bilo je, dakle, gusto u prvom poluvremenu - na kraju ubjedljivi trijumf tima iz grada Bitlsa i nastavak marša ka toliko čekanoj tituli.

Dva čudesna preokreta viđena su u popodvenom terminu.

Everton je gostovao Votfordu, i gubio je 2:0, a onda je izjednačio u dodatku prvog poluvremena - Kolumbijac Santi Mina dao je golove glavom u prvom i četvrtom minutu dodatka.

Nije to bilo sve, gosti su od 71. minuta brojčano oslabljeni, zbog drugog žutok kartona Fabijana Delfa, a onda su i sa desetoricom stigli do potpunog preokreta. Curio je 90. minut kada je Teo Volkot donio sva tri boda timu Karla Anćelotija.

Vest Hem je u vrlo značajnom meču za opstanak vodio protiv Brajtona 3:1, a onda su gosti sa juga golovima Grosa u 75. i Mareja u 79. minutu ugrabili bod.

"Čekićari", koje vodi Dejvid Mojes, sada su zoni ispadanja - preskočio ih je Bornmut, koji je kod kuće pobijedio Aston Vilu 2:1.

Evropski san nastavio je Šefild junajted, koji je ponovo 5. na tabeli nakon pobjede protiv Kristal Palasa u Londonu - 1:0, autogolom Guaite u 58. minutu.

U premijernom meču 25. kola, jednom od derbija, Lester i Čelsi danas su remizirali 2:2.