Real Madrid nakon 21. kola ima 46 bodova, tri više od Barselone, dok Atletiko ima 10 manje
Kazemiro
Kazemiro

Real Madrid je pretekao najvećeg konkurenta u La Ligi nakon 21. kola.

Merengesi su iskoristili poklon Valensije koja je juče dobila Barselonu (2.0), da se trijumfom u Valjadolidu osame na vrhu tabele.

Mučio se Real, protiv domaće ekipe koja je odolijevala do 78. minuta kada je defanzivac Naćo sjajno skočio na centaršut Tonija Krosa sa desne strane i sa visine penala glavom nebranjivo pogodio mrežu.

Valjadolid nije odustajao, uspio je da postigne gol nakon kornera u 88. minutu, ali je baš kao i kod gola Kazemira u 12. minutu, sudija poništio zbog faula pri skoku.

A Hetafe je i ove sezone hit u La Ligi! Mali madridski klub je iskoristio remi Atletika, da ga pretekne na tabeli zbog bolje gol razlike, jer su oba kluba sakupila po 36 bodova. Hetafe je četvrto mjesto izborio pobjedom nad Betisom 1:0.

Selta i Eibar su odigrai bez golova, baš kao Atletiko sa Leganesom na "Vandi", dok je Real Sosijedad slavio kući protiv Majorke 3:0.