Norič hvata slamku spasa, Herta stigla minus od tri gola

Lisice s eokliznule i u Noriču,. Herta do boda nakon što je gubila 3:0, dok se Sosijedad bori za Ligu šampiona
1033 pregleda 0 komentar(a)
Džamal Luis
Džamal Luis

Poslednja ekipa Premijer lige, Norič, slavio je u premijernoj utakmici 28. kola protiv favorizovanog Lestera 1:0.

Gol odluke u 70. minutu je postigao Džamal Luis, pa je Norič prišao zoni spasa na četiri boda, uz utakmicu više. Lester je u krizi, i već četiri utakmice nije slavio - dva remija pa dva poraza.

Lisice su, ipak, sigurne na trećem mjestu sa 50 bodova, šest više od Čelsija, koji ima meč manje.

Uzbudljivo je bilo u Diseldorfu, gdje je domaća Fortuna vodila protiv Herte 3:0 na poluvremenu. U nastavku je Herta odigrala sjajno i stigla do boda 3:3.

Karaman u 6. i 45. a u međuvremenu Tomi (9. minut), donijeli su Fortuni ogromnu prednost. Tomi je autogolom u 64. pokrenuo goste, dva minuta kasniej smanjio je Kunja. Konačan rezultat postavio je Poljak Kšištof Pjontek sa penala u 75. minutu.

Herta ima 27 bodova, Fortuna je u zoni baraža sa 21 bod.

U La Ligi Sosijedad je kući opravdao ulogu favorita nad Valajdolidom 1:0. Adnan Januzaj je u 60. minutu postigao jedini pogodak.

Sosijedad iz 25 utakmica ima 43 boda i dijeli treće mjesto sa Atletikom, dok je Valajdolid na 29, ali sa utakmicom više. Majorka sa utakmicom manje ima 22 boa u zoni ispadanja.