Rašford prvi srušio Murinjov Totenhem, Vardi i Medison za sedmu vezanu pobjedu Lestera

Čelsi je nakon dva uzastopna poraza savladao Aston Vilu kod kuće 2:1
3607 pregleda 0 komentar(a)
Rašford postiže drugi gol za Junajted, Foto: AP
Ažurirano: 04.12.2019. 22:33h

Žoze Murinjo se u pobjedničkoj seriji i raspoloženju vratio na Old traford i - izgubio.

Totenhem je pod njegovim vođstvom doživio prvi poraz, potpuno zaslužen, od Mančester junajteda 2:1.

"Đavoli" su nadigrali goste, mogli su i ubjedljivije da slave, a Markus Rašford bio nezadrživ.

Postigao je oba gola - vodeći u šestom, a pobjednički iz penala u 49. minutu, imao još nekoliko šansi, pogodio prečku...

U blijedom izdanju Totenhema izdvojio je se maestralan potez Dele Alija, koji je spektakularnim prijemom lopte, u stilu Denisa Bergkampa, prevario Freda i Janga, i pogodio za 1:1 u 39. minutu.

Murinjov tim, međutim, nije imao snage, a ni kvaliteta da se vrati nakon drugog vođstva Junajteda.

Lester je nastavio sjajan niz - sedmu uzastopnu pobjedu "lisice" su ostvarile protiv Votforda 2:0, golovima Džejmija Vardija iz penala u 55. i Džejmsa Medisona u posljednjem minutu meča.

Čelsi je nakon dva uzastopna poraza savladao Aston Vilu kod kuće 2:1.

Tami Ejbraham je u 24. minutu pogodio za "plavce", a izjednačio je Egipćanin Trezege.

Pobjedu domaćinu donio je Mejson Maunt efektnim udarcem iz voleja pod prečku u trećem minutu nastavka...

Pored spektakularnog Liverpula i senzacionalnog Lestera, Vulverhempton je hit sezone - Volvsi su savladali Vest Hem 2:0 i produžili seriju na deset mečeva bez poraza,

Od 14. septembra nisu izgubili, a u tom nizu ostvarili su po pet trijumfa i remija.