Remi na južnoj obali: Brajton i Vulverhempton podijelili bodove

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu
351 pregleda 0 komentar(a)
Žota na današnjem meču sa Brajtonom, Foto: Beta-AP

U posljednjem meču nedjeljnog programa u Premijer ligi nije bilo pobjednika - Brajton i Vulverhempton podijelili su bodove (2:2), a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Vulvsi su poveli u 28. minutu - Dijego Žota je na centru primio loptu, dodao je Himenesu, a Meksikanac spoljnim dijelm stopala vratio loptu do Žote, koji je matirao Rajana.

Brajton je brzo uzvratio i preokrenuo rezultat. Prvo je Mopaj u 34. minutu majstorski reagovao nakon asistencije Stivensa, da bi dva minuta kasnije i Proper savladao Patrisija za veliko slavlje "galebova".

Ipak, vođstvo Brajtona trajalo je osam minuta - ponovo je mrežu domaćih zatresao Žota, ovog puta na asistenciju Džonija.

Nakon današnjeg meča Vulverhempton je na šestoj poziciji sa 24 boda, koliko ima i petoplasirani Mančester junajted. Čelsi na četvrtom mjestu, koje vodi u Ligu šampiona naredne godine, ima pet bodova više.

Brajton je na 12. poziciji sa 19 bodova.