Njukasl za 102 sekunde izbjegao već viđen poraz protiv Evertona
1888 pregleda 0 komentar(a)
Kun Aguero je bio čovjek odluke na "Bramal lejnu", Foto: Twitter
Ažurirano: 21.01.2020. 23:11h

Koliko je Serhio Aguero bitan igrač za Mančester siti još jednom se potvrdilo na komplikovanom gostovanju Šefild junajtedu.

"Građani" su pobijedili 1:0, a razliku je napravio legendarni napadač - pogodio je u 73, samo pet minuta nakon što je zamijenio Gabrijela Žezusa.

Brazilac je u prvom poluvremenu promašio penal, da bi popularni Kun kasnije dočekao perfektnu asistenciju Kevina de Brujnea i rutinski zatresao mrežu domaćina na "Bralam lejnu".

Čelsi i Arsenal su remizirali na "Stamfordu" (2:2), iako su gosti od 26. minuta i crvenog kartona Davida Luiza igrali s igračem manje.

Brazilac je skrivio penal koji je iskoristio Žoržinjo (za 1:0), ali to je bila samo najava spektakla.

Gabrijel Martineli je poravnao, Cezar Acpilikueta vratio prednost "plavcima" u finišu, činilo se tada i osigurao tri boda.

"Tobdžije" se, ipak, nisu dale - Ektor Beljerin je u 87. donio bod timu Mikela Artete.

Lud meč je odigran na "Gudisonu", gdje je Everton do 94. minuta vodio 2:0 golovima Moaza Kena i Dominika Kalvert-Luina protiv Njukasla.

"Svrakama" je remi donio Francuz Florijan Ležen - strijelac u 94. i 96, između njegovih golova su prošle 102 sekunde.

Aston Vila je bila bolja od Votforda (2:1), Bornmut je savladao Brajton (3:1), dok je Sautempton osvojio tri boda na gostovanju Kristal Palasu (2:0).