Son za anale, Arsenal napokon sjajan

Korejac Son je sa dva gola došao do cifre od 51 gola, i prvi je iz Azije postigao 50 golova u najjačoj ligi na Ostrvu
4142 pregleda 0 komentar(a)
Son prvi iz Azije do 50. gola u Premijer ligi
Ažurirano: 16.02.2020. 19:26h

Trećim uzastopnim trijumfom Totenhem je sve bliže Ligi šampiona. Izabranici Žoze Murinja su slavili na "Vila parku" 3:2, u utakmici prepunoj uzbuđenja.

Slavio je i Arsenal kući nad Njukaslom 4:0, nakon četiri vezana remija

Utakmicu na "Vila parku" obilježio je rekord ove godine po broju šuteva na gol. Čak 41, a Totenhem je uputio 23. Domaćin 18.

Domaćin je poveo autogolom Alderveirelda u 9. minutu.

Defanzivac Totenhema se iskupio u 27. minutu, ovoga puta pogotkom u mrežu Aston Vile.

U 45. minutu je domaćin penalom zasutavio odličnu kontru gostiju, iskusni Pepe Rejna je odbranio udarac Sona, ali se Korejcu lopta odbila za novo vođstvo Totenhema.

U nastavku je opet Vila bila brža do gola - Bjorn Engels je pogodio nakon asistencije Griliša u 53. minutu.

Uslijedili su napadi u talasima gostiju, brojne šanse, promašaji i odlične odbrane, sve do četvrtog minuta nadokanade, kada je Son drugim golom proslavio pobjedu. Njegovim 51. što je rekord za igrače iz Azije.

Totenehem je peti sa 40 bodova, bod manje ali i utakmicu više od Čelsija, ali u slučaju da CAS odbije žalbu Mančester sitija, "sparsi" imaju veliku priliku da opet igraju u eliti.

Arsenal je nakon blijedog prvog, bio neuhvatljiv u drugom poluvremenu - Obamejang u 54, i Pepe tri minuta kasnije su obezbijedili pobjedu, a u 90. se upsiao Ozil, da bi Lakazet postavio konačan rezultat u petom minutu nadoknade.

Arenal je 10. sa 34 boda, Njukasl ima tri manje.