Sutjesci derbi, Petrovac i Podgorica iznenadili favorite za plasman u polufinale

Podgorica je do plasmana u završnicu Kupa Crne Gore došla pogotkom u drugom minutu nadoknade
4636 pregleda 0 komentar(a)
Miljan Vlaisavljević
Ažurirano: 15.12.2019. 15:24h

U polufinalu fudbalskog Kupa Crne Gore, Budućnosti su se danas pridružili Petrovac, Sutjeska i Podgorica.

Sutjesci je na svom terenu pripao derbi sa Zetom 1:0, golom Miljana Vlaisavljevića u 43. minutu, nakon što je prvi četvrtfinalni duel tih rivala odigran bez pogodaka.

Najveće iznenađenje je napravio Petrovac. Izabranici Nenada Vukčevića su nakon 0:0 na gostovanju OFK Titogradu u prvom meču, uspjeli da u revanšu izbace favorizovanog rivala pobjedom 2:0. Golove su postigli Miloš Kalezić u 25. i Marko Marković u 82. minutu.

Nije samo Petrovac iskoristio lošu formu favorita, jer je to u finišu utakmice uspjelo i Podgorici.

Domaća Iskra je imala prednost golom Bogdana Milića od 67. pa do trećeg minuta nadoknade, kada je Šaleta Kordić dao gol za 1:1 i prolaz u polufinale, nakon što je prvi meč u Lješkopolju završen 0:0.

Budućnost je ranije obezbijedila polufinale Kupa, pobjedom u dvomeču nad drugoligašem Jedinstvom (1:0, 7:0).