Sutjeska osvojila turnir u Gabeli - Giljen kao protiv Slovana, Marković najbolji igrač

Nikšićani u finalu savladali Zrinjski boljim izvođenjem penala, nakon 2:2 u regularnom toku
1974 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri i stručni štab Sutjeske, Foto: FK Sutjeska
Ažurirano: 26.01.2020. 19:23h

Fudbaleri Sutjeske osvojili su 30. izdanje Memerijalnog turnira "Andrija Anković", koji je igran u Gabeli (Bosna i Hercegovina).

Nakon polufinalnog, Nikšićani su i finalni meč dobili boljim izvođenjem finala - ovoga puta pao je Zrinjski (4:3), nakon 2:2 u regularnom toku.

Dan ranije, u polufinalu, izabranici Nikole Rakojevića savladali su domaći GOŠK, penalima 4:3 (1:1).

Sutjeska tradicionalno posljednjih godina, svakog januara ili februara, učestvuje na turniru u Hercegovini, a ovo je njen treći trijumf.

Baš kao i ljetos protiv Slovana u kvalifikacijama za Ligu šampiona, u penal-ruletu se istakao golman Vladan Giljen, koji je odbranio dva od pet penala igračima iz Mostara.

Na drugoj strani, precizni su bili Nikolić, Janković, Ćetković i Osmajić, pa promašaj Kojaševića nije naštetio crnogorskom prvaku.

Treći trijumf Sutjeske u Gabeli: Giljen sa peharom

U regularnom dijelu, Sutjeska je povela u 14. minutu, kada je Grivić pogodio mrežu nakon udarca glavom Markovića i odbrane golmana Zrinjskog.

Zrinjski je izjednačio u 27. minutu golom Renata Gojkovića, da bi Miljan Govedarica u 54. donio potpuni preokret.

Sutjeska se, međutim, nije predavala, pa je Marko Ćetković u 74. minutu poravnao na 2:2, nakon sjajne akcije mladog Nikole Janjića i asistencije Kojaševića.

Bio je to Ćetkovićev prvi gol na turniru iz igre, ali zahvaljujući pogocima u penal-serijama (juče i danas), zavrijedio je priznanje za najboljeg strijelca turnira.

Marko Ćetković
Marko Ćetković je najbolji strijelac turnira

Još jedna individualna nagrada pripala je Nikšićanima - Božo Marković je proglašen za najboljeg igrača turnira.