Udineze blizu opstanka, Đenovu čeka pakao do kraja

"Zebre" savladale Spal, za koji je posljednjih 20 minuta igrao naš Marko Janković
634 pregleda 0 komentar(a)
Samir iz Udinezea postiže gol za 1:0, Foto: Beta/AP

Udineze je kolo prije kraja na dobrom putu da obezbijedi opstanak u Seriji A.

"Zebre" su u Udinama savladale Spal 3:2 i kolo prije kraja imaju pet bodova više uz utakmicu više od Empolija, koji je u zoni ispadanja.

Udineze je na poluvremenu vodio 3:0 (golovi Samira i dva Okake), a onda je upao u paniku jer su gosti već do 59. smanjili preko Petanje i Valotija. Nisu, ipak, imali snage da izbjegnu poraz.

Naš reprezentativac Marko Janković je bio na terenu posljednjih 20 minuta u timu Spala i zaradio je žuti karton.

A Đenova komplikuje situaciju u borbi za opstanak. Osvojila je samo bod protiv Kaljarija (1:1), pa sada ima samo dva više od Empolija, koji tek treba da odigra utakmicu 37. runde.

Đenova je poraz izbjegla u sudijskoj nadoknadi kada je Krišito pogodio iz penala.