Siti srušio Real velikim preokretom u Madridu, hrabri Lion bolji od Juventusa

Rezultati prethodnih mečeva: Atletiko - Liverpul 1:0, Dortmund - PSŽ 2:1, Atalanta - Valensija 4:1, Totenhem - Lajpcig 0:1, Napoli - Barselona 1:1, Čelsi - Bajern 0:3

Kraj i u Lionu, 1:0, golom Luke Tusara.
Juventus je bio bolji u drugom poluvremenu, ali nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.
Kraj u Madridu. Siti je pobijedio Real 2:1, velikim preokretom i golovima Žezusa 78. i De Brujnea u 81. minutu.
Crveni karton za Ramosa, zbog faula nad Žezusom. Ramos je bio posljednji igrač odbrane.
Velika šansa za Juventus, Iguain je promašio.
Penal za Siti. Karvahal je srušio Sterlinga.
Kevin de Brujne je savladao Kurtou - 1:2. Kakav preokret.
Gol Sitija - Gabrijel Žezus. 1:1, 78. minut.
Centrirao je De Brujne, Žezus blago odgurnuo Ramosa, koji je i loše procijenio loptu, a zatim glavom pogodio za izjednačenje.
Ušao je Sterling, umjesto Bernarda Silve.
Period dobre igre Reala. Lijepa akcija Mendija i Iska, Ramosov šut je blokiran.
Aguero je još na klupi Sitija, kao i David Silva.
Juventus je imao prvu veliku šansu u Lionu. Dibala je sa desetak metara šutirao pored desne stative.
Ušao je Iguain, gosti traže izjednačenje.
Real vodi. Iznenada, nakon dvije šanse Sitija.
Greška igrača gostiju na sredini terena, Vinisijus je zatim uzeo loptu Vokeru, pronašao Iska, koji je pogodio za 1:0. 60. minut.
I ponovo Marez, još jedna sjajna prilika za goste, opet je Kurtoa spasavao Real.
Opet opasan Siti, preko Mareza, brani Kurtoa.
Drugo poluvrijeme u Madridu otvorila je šansa Mareza - nakon kontre koju je povukao De Brujne, Alžirac je šutirao pored gola.
Lion vodi protiv Juventusa nakon 45 minuta, golom Luke Tusara, dok u je Madridu 0:0 u duelu Reala i Mančester sitija.
Siti je bio na desetak centimetara do vođstva. Nakon kornera De Brujnea i lošeg ispucavanja Kurtoe, loptu je ka golu uputio Gabrijel Žezus, a na putu ka mreži zaustavio ju je Kazemiro.
Moglo je da bude 2:0 za Lion, ali je Ekambi tukao preko gola.
Izmjena u Sitiju, povrijeđenog Laporta zamijenio je Fernandinjo.
Gol u Lionu - domaćin vodi 1:0. Strijelac Luka Tusar. Zasluženo vođstvo domaćina protiv blijedog Juventusa.
Kakva šansa za Real i kakva odbrana Edersona. Benzema je maestralno iz teške pozicije tukao glavom, Ederson briljantno reagovao, a Vinisijus se okliznuo kada je trebalo da proslijedi loptu u mrežu.
Uzbuđenja i u Lionu - prečka je spasila Juve, nakon šuta glavom Ekambija.
Lion dominira, problemi za Juventus.
Velika šansa za Siti - 20. minut. Kevin De Brujne je pronašao Gabrijela Žezusa, koji je stvorio poziciju za šut sa 7-8 metara, ali je Kurtoa sjajno reagovao.
Nema uzbuđenja u Madridu, Real ima posjed, ali se igra uglavnom na sredini terena, bez situacija u opasnim zonama.
Prva šansa u Lionu - Ronaldo je probio po lijevoj strani, ubacio na drugu stativu, zamalo je kasnio Kvadrado.
Počeli su mečevi.
Real bez Krosa i Bejla, kao i Marsela u startnoj postavi.
Iznenađenje u sastavu Mančester sitija. Nema Aguera, Sterlinga, Fernandinja i David Silve.
Posljednji dan prvog dijela osmine finala Lige šampiona donosi i derbi.
U Madridu igraju najtrofejniji protiv najbogatijeg evropskog kluba.
Real će ugostiti Mančester siti, kome bi, makar u ovom sastavu, ovo mogla da bude posljednja šansa za osvajanje titule.
I trenerski duel Zidana i Gvardiole čini meč na Bernabeuu posebnim.
Lion će u drugoj utakmici ugostiti Juventus, koji kao jasni favorit ulazi u dvomeč.