Totalna nemoć: Blijeda Crna Gora bez nade protiv Kosova

Prvi meč u Podgorici završen je 1:1
28322 pregleda 173 komentar(a)
Rahmani postiže gol za Kosovo, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.10.2019. 22:57h

Pratite live blog utakmice u kvalifikacijama za EURO 2020 između Kosova i Crne Gore.

Crna Gora
Priština Stadion Fadilj Vokri. Sudija: Artur Dijas (Portugal)
Reprezentacija Crne Gore doživjela je i četvrti poraz u kvalifikacijama za EURO 2020 i prvi put će takmičarski ciklus završiti bez pobjede.
Crnogorski tim izgubio je od Kosova 2:0 u Prištini, a trijumf domaće selekcije mogao je da bude i ubjedljiviji.
Još jedan blijed nastup, još jedna utakmica bez nade za Crnu Goru, koja u posljednjem kolu 14. novembra gostuje Engleskoj.
Tog dana Kosovo će pokušati da pobijedi Češku u gostima i plasira se u završnicu.
Novi zicer za Murićija, Mijatović je pročitao da želi da ga lobuje.
Žuti karton i za Jankovića, on je i protiv Bugarske opomenut.
Vojvoda izlazi, Žergova na terenu.
Varnice na terenu, između Vučevića i Vojvode, nakon grubog starta našeg kapitena. Po karton za obojicu.
Šalju mijenja Raškaj, prva promjena u Kosovu.
Ređaju se opasne situacije pred golom Mijatovića, ali nema promjene - 2:0.
Opet Murići prijeti - šut pored stative sa 12-13 metara. Još 15 minuta do kraja.
Bugarska - Engleska 0:5, drugi gol Sterlinga.
Janković umjesto Jovovića.
Koliko sreće za Crnu Goru - Murići je glavom, na centaršut Haderđonaja i loše reakcije Mijatovića, pogodio prečku, a Celina sa ivice šesnaesterca bio zamalo neprecizan.
Nova konfuzija u odbrani Crne Gore, nakon ubacivanja Murićija.
Boljević glavom sa 11 metara, bez problema sa Murića.
Lagator pored gola, treći šut našeg tima na utakmici.
Rašica je šutirao pored stative sa 20-ak metara.
4:0 vodi Engleska u Sofiji, pogodio je Sterling, nakon Rašforda i dva puta Barklija.
Ušao je Bećiraj umjesto Kosovića, uz aplauz navijača Kosova.
46
Počeo je meč.
Whistle
Poluvrijeme u Prištini - 2:0 za Kosovo.
Blijedo izdanje Crne Gore, domaćin je mogao da vodi i ubjedljivije...
3:0 vode Englezi u Sofiji. Drugi put Barkli.
Očekivano - 2:0, 35. minut. Kontra Kosova, Vedat Murići je iz drugog pokušaja savladao Mijatovića.
Golman Crne Gore je odbranio njegov šut, ali je napadač Fenerbahčea opet hitro reagovao.
Murići glavom sa desetak metara, brani Mijatović. Mnogo rupa u defanzivnom bloku Crne Gore...
30. minut - prvi šut Crne Gore. Boljević je iz teške pozicije dobro tukao sa 14-15 metara, Murić u korner.
Aleksandar Boljević
Aleksandar Boljević autor: Savo Prelević
Ponovo opasno Kosovo - blokiran je šut Haderđonaja. Gol Crne Gore visi, a naznaka da će biti bolje - nema.
Crna Gora bez ideje u igri, bez mirnoće sa loptom, bez ofanzivne akcije - blijeda, blijeda slika u prvih 25 minuta.
Nova šansa za Kosovo - 25. minut. Pogriješio je sada Lagator, loše je primio loptu, domaćin brzo organizovao akciju, ali je Rašica sa 12-13 metara iskosa pogodio spoljnji dio mreže.
Tražili su Kosovari penal, zbog starta Bulatovića nad Haderđonajem, Dijas nije dosudio faul. Sumnjiva situacija.
U drugom meču grupe A, Engleska vodi 2:0 protiv Bugarske. Rašford, pa Barkli.
Opasna situacija - Rašica je ubacio sa lijeve strane, Haderđonaj je pronašao Murićija, koji je loše primio loptu.
Žuti karton za Šćekića zbog faula nad Kololijem sa leđa.
Izmjena na golu Crne Gore - Petković izlazi zbog povrede, mijenja ga Mijatović.
Vodi Kosovo - kakva greška Petkovića. Loša procjena nakon kornera, za koji je, takođe, kriv, a Amir Rahmani je glavom ubacio loptu u mrežu.
Šansa za Kosovo - Petković je ispustio loptu, a Bulatović ispred Alitija izbacio u korner.
Narvoza na terenu, pokrenuo je Vedat Murići, nakon duela sa Jovovićem.
Žuti kartoni za obojicu, mada Jovović nije ni želio konflikt.
Pet minuta na polovini Kosova - korner i jedan prekid našeg tima, ali bez opasnosti po Murića.
1
Počeo je meč u Prištini.
Whistle
Kosovo: Murić - Vojvoda, Rahmani, Aliti, Kololi - Šalja, Valon Beriša - Haderđonaj, Čelina, Rašica - Murići.
Poznat je sastav Crne Gore. Dosta je promjena u odnosu na meč sa Bugarskom, Debituje Darko Bulatović, bek Sutjeske.
U timu su Šćekić, prvi put kod Hadžibegića, kao i Mugoša, koji nije igrao ni minut u prošloj utakmici.
Nema Savića, mijenja ga Lagator.
Petković - Marušić, Simić, Lagator, Bulatović - Vukčević, Šćekić - Boljević, Kosović, Jovović - Mugoša.
Fudbalska reprezentacija Crne Gore od 20 i 45 gostuje Kosovu u sedmom meču kvalifikacija za EURO 2020.
Naš tim još nema pobjedu u grupi - tri remija i tri poraza, a jedan od tri boda osvojio je u duelu sa kosovskom selekcijom na stadionu pod Goricom u junu (1:1).
Kosovo je još u igri za plasman na Evropsko prvenstvo. Ima osam bodova, četiri manje i utakmicu manje od Engleske i Češke.