Atletiko u osmini finala, Zvezda promašila penal i u 87. minutu ostala bez evropskog proljeća

Dinamo ostao i bez Lige Evrope, Atalanta među 16 najboljih
15147 pregleda 2 komentar(a)
Sa meča Atletiko - Lokomotiva, Foto: AP
Ažurirano: 12.12.2019. 09:58h

Pratite live blog mečeva 6. kola Lige šampiona.

Atletiko i Atalanta su posljednji učesnici osmine finala Lige šampiona.
Atletiko je pobijedio Lokomotivu 2:0, dok je Atalanta trijumfom nad Šahtjorom 3:0, uz poraz Dinama od Sitija, izborila mjesto među 16 najboljih.
Bajern je prvi put u istoriji grupnu fazu završio sa maksimalnim učinkom, dok su ubjedljive pobjede ostvarili PSŽ, Juventus i Real.
Tragičari večeri su fudbaleri Crvene zvezde, koji su ostali bez Lige Evrope, porazom od Olimpijakosa u 87. minutu iz penala.
Srpski prvak u prvom poluvremenu nije iskoristio najstrožu kaznu (Tomane je pogodio prečku), a za treće mjesto u grupi bio mu je dovoljan bod.
Grupa A
PSŽ - Galatasaraj 5:0
Ikardi 32, Sarabija 35, Nejmar 47, Mbape 63, Kavani 83. (penal)
Briž - Real Madrid 1:3
Vanaken 55. - Rodrigo 53, Vinisijus 64, Modrić 90+1.
Grupa B
Bajern - Totenhem 3:1
Koman 14, Miler 45, Kutinjo 64. - Sesenjon 20.
Olimpijakos - Crvena zvezda 1:0
El Arabi 87. (penal)
Grupa C
Dinamo Zagreb - Mančester siti 1:4
Dani Olmo 10. - Gabrijel Žezus 34, 50, 54, Foden 84.
Ronaldo 75, Iguain 90+2.
Olimpijakos iz penala vodi protiv Crvene zvezde. Srpski prvak blizu eliminacije sa evropske scene.
"Petarda" u Parizu, PSŽ - Galatasaraj 5:0.
Kristijano Ronaldo je pogodio u Leverkuzenu, vodi Juventus.
Real vodi u Brižu 2:1, nakon Rodriga pogodio je i Vinisijus.
Atletiko je riješio dileme, 2:0 protiv Lokomotive, strijelac Felipe.
Bajern je blizu šeste pobjede, prvi put u istoriji kluba - Kutinjov prvijenac u Ligi šampiona za 3:1 protiv Totenhema.
Dva gola za kratko vrijeme u Brižu. Rodrigo je doveo Real u vođstvo, izjednačio je Vanaken.
Ubjedljivi PSŽ - dijagonala Nejmara za 3:0 protiv Galatasaraja.
U Atini, Crvena zvezda je promašila penal protiv Olimpijakosa - Tomane je pogodio prečku.
Zvezdi je dovoljan bod za plasman u Ligu šampiona.
Bajern opet vodi protiv Totenhema, 2:1, golom Milera, koji je zamijenio povrijeđenog Komana.
Ipak nema gola za 2:0 u Madridu. VAR je poništio pogodak Morate.
Poveo je PSŽ protiv Galatasaraja, golom Maura Ikardija. Minut kasnije 2:0, Sarabija.
Već je 2:0 za Atletiko. Alvaro Morata je duplirao prednost. I posljednja dilema je, izgleda, riješena.
Drugi penal u Madridu i ovoga puta gol - Žoao Feliks, 1:0 za Atletiko protiv Lokomotive.
Bajern je poveo u 14. minutu protiv Totenhema, golom Kingslija Komana.
Šest minuta kasnije izjednačenje - Rajan Sesenjon.
Atletiko je promašio penal protiv Lokomotive. Kiran Tripije je pogodio stativu. Najstrožu kaznu izborio je Žoao Feliks.
Sada je ostala još samo jedna dilema - Atletiko ili Bajer Leverkuzen.
Kraj i u Harkovu, Atalanta ide u osminu finala.
Treći gol Atalante protiv Šahtjora, Gosens.
Kraj u Zagrebu, Dinamo - Mančester siti 1:4.
Raspao se Dinamo - Fil Foden je pogodio za 4:1.
Atalanta je odmah iskoristila igrača više i preko Marija Pašalića povela protiv Šahtjora 2:0.
Italijanski tim ide ka osmini finala.
Šahtjor posljednjih 15-ak minuta ima igrača manje - drugi žuti karton dobio je Dodo.
Atalanta vodi u Harkovu, golom Timotija Kastanja.
Sada je italijanski tim u osmini finala LŠ, a Dinamo van Evrope.
Za devet minuta nastavka, Siti je, po svemu sudeći, riješio meč u Zagrebu - het-trik Žezusa za 3:1.
Drugi gol Gabrijela Žezusa, 11. u Ligi šampiona. Brazilac se oslobodio dvojice čuvara na malom prostoru i pogodio iskosa sa lijeve strane, sa 5-6 metara.
Dinamo je još u igri, na mjesto koje vodi u Ligi Evrope, ali ako Atalanta povede protiv Šahtjora, biće nlizu eliminacije sa evropske scene.
Dinamo je imao sreće da sudija Del Sero u finišu poluvremena nije vidio da je Gojak laktom udario Rodrija - nije dosudio ni faul.
Najbolju šansu za Šahtjor imao je Moraeš, nakon lijepe akcije, ali je njegov udarac glavom odbranio Golini.
Nakon prvih 45 minuta u Zagrebu i Harkovu, Šahtjor je, uz Siti, u osmini finala.
Dinamo, naime, igra 1:1 sa šampionom Engleske, dok u duelu Šahtjora i Atalante nema golova.
Siti je izjednačio golom Gabrijela Žezusa.
Kontroverzna situacija, dva igrača Dinama su ležala na travi, jedan od njih je bio štoper Dilaver, a na mjestu na kome je on trebalo da bude našao se Žezus i glavom pogodio sa peterca.
Dinamo - Mančester siti 1:1.
Dinamo čuva prednost nad Sitijem i prijeti iz kontri.
Nema golova u Harkovu, između Šahtjora i Atalante, dobra situacija za zagrebačke "modre".
Dinamo od 10. minuta vodi protiv Sitija - Poljak Kadzior je pronašao Danija Olma, a mladi Španac uhvatio volej za erupciju na Maksimiru.
Uoči posljednjeg kola u grupama A, B, C i D nisu poznata samo dva učesnika osmine finala.
Jedan će biti određen nakon prvog termina.
Dinamo dočekuje Mančester siti i plasiraće se među 16 najboljih ako pobijedi, a Šahtjor ne savlada Atalantu.
Šahtjor ima šest, Dinamo pet bodova.
I Atalanta sa četiri boda ima šansu da dođe do osmine finala, ako trijumfuje u Ukrajini, a Siti ne izgubi na Maksimiru.
U grupi D, Atletiko i Bajer su kandidati, s tim da "kolćonerosi" igraju kod kuće sa otpisanom Lokomotivom.