Bez dalekometne paljbe Mornar nemoćan protiv Partizana

Mornar je bio bolji samo u prvoj četvrtini (20:14), od druge je bio uglavnom rezultatski egal, a meč je odlučen u drugoj polovini posljednje dionice.
11226 pregleda 30 komentar(a)
Džejkob Pulen, Foto: Mornar/MEDIA Pro
Ažurirano: 19.10.2019. 19:43h

Košarkaši Mornara doživjeli su prvi sezonski poraz u ABA ligi - bodove iz "Topolice" odnio je Partizan, sasvim zaslužno, sa 76:65 i stigao do druge pobjede, kojom se na tabeli izjednačio sa Baranima.

Naime, sedam i po minuta prije kraja, Partizan je vodio 65:60, a onda su gosti parcijalom 11:1, u narednih skoro pet minuta, stigli do nedostižnog vođstva od 76:61. Mornar je do kraja samo malo ublažio poraz...

Izabranici Mihaila Pavićevića su potpuno podbacili u napadu u ovom meču, sa mizernih 17,4 posto šuta za tri poena (23-4), dok su gosti pogodili pet trojki više iz istog broja pokušaja. Domaćin je loše šutirao i za dva poena (32,3% - gosti 40,9).

O velikom broju promašenih zicera Barana pod košem Partizana suvišno je i govoriti.

Gosti su bili uspješniji i u skoku (48-35), i po broju asistencija (17-11).

Pored poraza i loše igre, za brigu Barana je i povreda prvog pleja Derika Nidama, koji je na šest minuta i 48 sekundi prije kraja morao van igre, nakon što je zadobio nezgodan udarac u odbrani, prilikom sudara sa Vilijamom Mozlijem.

U ekipi Mornara bolji od ostalih bili su Džejkob Pulen sa 16 i Uroš Luković sa 14 poena, a dvocifren poenterski učinak kod domaćih imao je još samo Damir Markota (10).

Partizan su do drugog trijumfa vodili Ognjen Jaramaz sa 17 i Markus Pejdž sa 13 poena.

Mornar u sljedećem kolu, 26. oktobra, gostuje ekipi Primorske.

MORNAR – PARTIZAN 65:76 (20:14, 12:19, 23:28, 10:15)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 2.800. Sudije: Pukl, Petek (Slovenija), Hadžić (Hrvatska).

Mornar: Pulen 16 (5-5), Nidam 6 (4-3), Šehović, Mugoša, Rejli-Ros 2 (4-2), Begić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 6 (3-2), Markota 10 (4-4), Bjelica 9 (3-3), Luković 14 (8-2).

Partizan: Volden 8, Zagorac 8 (4-2), Pejdž 13 (4-4), Gordić 5 (2-2), Parahuski 2 (1-0), Jaramaz 17 (4-2), Veličković, Birčević, Janković 9 (3-1), Tomas 9 (2-1), Pejners, Mozli 5 (2-1).