Budućnost produžila agoniju Krke

9 komentar(a)
Sead Šehović, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 08.01.2017. 20:01h

Daleko od toga da je blistala, ali je Budućnost Voli ispunila cilj - šampion Crne Gore je u 17. kolu ABA lige savladao Krku u Novom Mestu sa 75:67.

U duelu sa ekipom koja je u meč ušla sa sedam vezanih poraza u regionalnom takmičenju, tim Ilijasa Zurosa je igrao na mahove, ali mu je i to bilo dovoljno sa savlada skromnog suparnika.

"Plavi" su bolje počeli meč i poveli 12:5, ali su domaći serijom 7:0 izjednačili na 12:12, a onda serijom 17:4 stigli do dvocifrene prednosti (36:26) u 17. minutu.

Podgoričani su ui prvom poluvremenu pogodili samo jednu trojku, a u nastavku im je upravo šut sa distance donio trijumf.

Nemanja Gordić je u 25. minutu bio precizan iza linije 6,75 metara za preokret (43:42), da bi Bojan Subotić, Markus Vilijams i Boris Savović novim trojkama od 35. do 38. minuta najavili trijumf.

Vilijams je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 15 poena i 10 asistencija, a Oven Klasen je upisao 17 koševa i devet skokova.

Dvocifren učinak je imao i Subotić (12), a kod domaćih su najbolji bili Ronald Kari (18) i Marko Luković (17).